18:21 19 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا معتقد است اگر واشنگتن از فروش محموله های بزرگ تسلیحات به عربستان امتناع ورزد، ریاض از روسیه یا چین سلاح خواهد خرید.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ این مطلب را در مصاحبه با شبکه تلویزیونی Fox Business اعلام کرده است. وی یادآور شد ریاض قبلاً سامانه های موشکی، ناو و دیگر وسایل به مبلغ 110 میلیارد دلار به واشنگتن سفارش داده که برای آمریکاییان 500 هزار فرصت شغلی به وجود می آورد.
رئیس جمهور آمریکا متذکر شد فراخوان هایی به امتناع از فروش این تسلیحات در رابطه با با ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی شنیده می شود. ترامپ این فراخوان ها را مخالف منافع ایالات متحده نامیده و خاطرنشان ساخت در اینصورت سعودی ها خواهند گفت:"حالا که آمریکاییان نمی خواهند به ما موشک بفروشند، آنها را از چین یا روسیه خواهیم خرید و همچنین دیگر کشورها همچون فرانسه نیز وجود دارند". ترامپ همچنین ادعا کرد تسلیحات امریکایی مرغوب تر از تسلیحات ساخت رقبای این کشور در بازار اسلحه هستند.

پیشتر دونالد ترامپ در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس درباره قتل جمال خاشقچی و اینکه آیا محمد بن سلمان دستور قتل وی را صادر کرده است، ریاض را تهدید و اعلام کرد: هنوز کسی این را نمی‌داند و این موضوع در دست بررسی است. تا این لحظه آنها این ادعا را رد کرده اند. به زودی پاسخ آن را خواهیم فهمید. ممکن است کار آنها باشد؟ بله (ممکن است). اگر این طور باشد، مجازات سختی در نظر خواهیم گرفت".

مرتبط:

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا خواست تا ولیعهد عربستان برکنار شود
سفیر عربستان در آمریکا به این کشور باز نمی گردد
عربستان، آمریکا را تهدید کرد
درخواست چهار میلیارد دلاری آمریکا از عربستان سعودی بابت عملیات نظامی
عربستان بدون آمریکا هم دوام می آورد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک