02:57 22 سپتامبر 2019
پرداخت جدید عربستان به امریکا

پرداخت جدید عربستان به امریکا

© AFP 2019 / Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

عربستان سعودی 100 میلیون دلار دیگر برای استفاده از این مبلغ در مناطق تحت اشغال سازمان تروریستی جدایی خواه موسوم به یگان های مدفع خلق کردهای سوریه ((YPG / PKK به آمریکا پرداخت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، مقامات عربستان که پس از حادثه ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار مخالف سعودی دچار مشکلات زیادی شده اند، هنگام بازدید مایکل پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از ریاض 100 میلیون دلار به حساب دولت آمریکا واریز کردند.
یک مقام که مسئولیت رسیدگی به سیاست نسبت به سوریه در دولت آمریکا را بر عهده دارد، ضمن اشاره به پرداخت مبلغ فوق الذکر در زمان بازدید پومپئواز ریاض در رابطه با ناپدید شدن جمال خاشقچی خاطرنشان کرد انتخاب زمان برای پرداخت این مبلغ تصادفی نبوده است.


یادآور می شود سمیر السبحان، وزیر مشاور عربستان در ماه نوامبر 2017 به همراه مقامات صلاحیدار آمریکا از مناطق تحت اشغال سازمان تروریستی جدایی خواه موسوم به یگان های مدفع خلق کردهای سوریه ((YPG / PKK بازدید کرده و ریاض پس از این بازدید صد میلیون دلار برای کمک به بازسازی شهر رقه تخصیص داد که پس از حملات آمریکا و YPG / PKK علیه داعش*عملاً بطور کامل ویران شده است.
گفتنی است، جمال خاشقجی دوم سپتامبر برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و به‌گفته نامزدش که منتظر او بوده، دیگر از ساختمان بیرون نیامد. مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59ساله از کنسولگری خارج شده است، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌قتل رسیدن و تکه تکه شدن جسد او در کنسولگری عربستان منتشر کرده‌اند.
*گروه تروریستی ممنوعه در روسیه

مرتبط:

اعتراف کنگره امریکا به وجود تروریسم در عربستان
سفیر جدید عربستان در امریکا پسر ملک سلمان است
وزیران دفاع امریکا و عربستان مبارزه مشترک با داعش را مورد بحث قرار دادند
امریکا بمب های هوایی به ارزش 1.29 میلیارد دلار به عربستان تحویل می دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک