11:58 31 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

وزارت امور خارجه سوریه درخواست توقف استفاده از فسفر سفید توسط ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در سوریه را دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سنا، وزارت امور خارجه سوریه از سازمان ملل خواست تا تحقیقات در مورد استفاده ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از فسفر سفید که طبق کنوانسیون های بین المللی استفاده از آن ممنوع می‌باشد را در حملات هوایی به هجین که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شده است، آغاز کند.


این آژانس خبری روز شنبه اعلام کرد که ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده از فسفر سفید، که توسط قطعنامه های بین المللی استفاده از آن ممنوع شده است، در جریان حملۀ هوایی به شهر هجین سوریه در استان دیرالزور، استفاده نموده است. پس از این سازمان کرد- عرب SDF از 14 حمله هوایی ائتلاف در این استان خبر داد.
همچنین این آژانس خبری ادامه می‌دهد: سوریه بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است که مسئولیت تضمین صلح و امنیت در سراسر جهان را بر عهده بگیرد و تحقیق بین المللی را در مورد این جنایات انجام دهد، آنها را محکوم کند و اقدامات فوری بمنظور متوقف کردن آنها و جلوگیری از تکرار آنها انجام دهدو همچنین به حضور غیر قانونی ایالات متحده و سایر کشورها در جمهوری عربی سوریه پایان دهد.
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کنند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش بوده است که اکنون بخش بزرگی از نیروها و اراضی تحت کنترل خود را از دست داده است.

مرتبط:

پشتیبانی نظامی ائتلاف آمریکایی در سوریه از تروریست ها
واکنش روسیه نسبت به رزمایش ائتلاف آمریکایی در سوریه
حمله ائتلاف آمریکایی به ساکنین غیر مسلح در شرق سوریه
نظامی سوریه بر اثر بمباران ائتلاف آمریکایی کشته شد
اعتراف ائتلاف آمریکایی به مرگ 855 غیرنظامی در عملیات خود علیه داعش
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک