19:15 19 ژوئن 2019
معرفی نامزدهای نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل

معرفی نامزدهای نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل

© Sputnik / Natalia Seliverstova
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در حال بررسی دو نامزد برای جانشینی نیکی هیلی، نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد است.

به گزارش "پولیتیکو" با استناد به مقامات عالی رتبه، ا جیمی ماکورت، سفیر فعلی آمریکا در فرانسه و موناکو و کلی کرافت، سفیر امریکا در کانادا نامزدهای جانشینی نیکی هیلی هستند.
منابع پولیتیکو خاطرنشان کردند که رئیس جمهور امریکا می خواهد یک زن را به این سمت منصوب کند. همچنین کاخ سفید در رابطه با ملاحظات امنیتی ترجیح می دهد نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل از بین کارکنان فعلی دولت ایالات متحده انتخاب شود چون" اگر کس دیگری انتخاب شود باید تشریفات پر کردن اسناد، بررسی مشخصات فردی و مطالعه وضعیت مالی را طی کند که خیلی وقت می خواهد".


چندی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ، استعفای نیکی هیلی نماینده ی ایالات متحده در سازمان ملل را پذیرفت.
هیلی در تاریخ 27 ژانویه سال 2017 به عنوان نماینده دائم ایالات متحده منصوب شد. وی در سازمان ملل متحد موضع بسیار تندی نسبت به روسیه و ایران داشت و ضمن اینکه این موضع همواره با موافقت واشنگتن نبود.
رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، 9 روز پس از اتمام ریاست ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل متحد استعفای هیلی را پذیرفت. ترامپ اعلام کرد که هیلی پس از استعفا به ساختار دولت آمریکا بازمی گردد.

مرتبط:

دانشجویان امریکایی نیکی هیلی را هو کردند + فیلم
نیکی هیلی: مقامات سوریه، شایسته مذاکره با آمریکا نيستند
نیکی هیلی: "نه غزه نه لبنان. جانم فدای ایران"
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک