14:02 25 مارس 2019
حزب الله نیازی برای پاسخگویی به اسرائیل نمی‌بیند

حزب الله نیازی برای پاسخگویی به اسرائیل نمی‌بیند

© REUTERS / ALI HASHISHO
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

حزب الله به اتهامات تل آویو در خصوص انبار موشک در بیروت پاسخ نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن نصرالله ، دبیر کل حزب الله در برنامه زنده تلویزیونی المنار گفت: رهبری جنبش حزب الله لبنان نیازی به پاسخ دادن به اتهامات مطرح شده توسط رهبر اسرائیل، از جمله موارد مربوط به انبارهای موشک در بیروت، نمی بیند.


نصر الله گفت: من تأکید می کنم که سیاست ما در رابطه با مسائل نظامی، سلاح ها و امکانات مقاومت در سکوت سازنده و آگاه است. ما هر بار که نتانیاهو در مورد حضور حزب الله (انبارها یا اسلحه) در اینجا و آنجا صحبت میکند، ملزم به پاسخگویی نیستیم.
رهبر شیعیان لبنان خاطرنشان ساخت که اقدامات وزیر خارجه لبنان، جبران باسیل پس از اتهامات تل آویو، گامی مهم در دیپلماسی لبنان در مخالفت با اسرائیل است.
باسیل یکم اکتبر در واکنش به اظهارات تل آویو سفیران خارجی حاضر در لبنان را به یک کنفرانس مطبوعاتی دعوت کرد، جایی که در آن وی موضع بیروت را اعلام کرده و به همراه سفیران در سایت هایی که در آن، بر اساس گزارش اسراییل، انبارها و کارگاه های حزب الله قرار داشتند، حضوریافتند.
ارتش اسرائیل ادعا می کند که جنبش حزب الله لبنان با حمایت از ایران، مخفیانه مکان‌هایی را در منطقه‌های پرجمعیت بیروت برای بهبود دقت سلاح های موشکی ایجاد می کند.گفتنی است، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه 28 سپتامبر در یک کنفرانس خبری گفت که روسیه به اسرائیل در برابر حملات نظامی احتمالی به لبنان هشدار داده است.

مرتبط:

تحویل سلاح های ایرانی به لبنان
اظهارات جدید نخست وزیر لبنان درباره بشار اسد
قانون جدید لبنان در راستای تساوی حقوق زنان و مردان
بن سلمان خواستار انتقال جنگ از یمن به لبنان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک