13:51 04 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 017

معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور اروپا و اوراسیا، ایران و روسیه را به برهم زدن امنیت منطقه متهم نمود.

به گزارش اسپوتنیک، جورج کنت، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور اروپا و اوراسیا، معتقد است که روسیه و ایران از طریق اقدامات خود، به امنیت منطقه ای آسیب می رسانند.
کنت روز چهارشنبه در یک جلسه مطبوعاتی در باکو گفت: روسیه و ایران با فعالیت های خود امنیت منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به همین علت ایالات متحده تحریم هایی را علیه آنها اعمال کرده است.


به گفته وی، حملات سایبری توسط روسیه در زمان های مختلف باعث آسیب به کار شرکت های خصوصی شده است. بدین دلیل زمانی که درباره امنیت صحبت میکنیم، منظورمان تنها سلاح نیست.
گفتنی است ایالات متحده بر اساس اتهاماتی که علیه روسیه در خصوص شبه جزیره کریمه ومنطقه دونباس اوکراین، اوضاع در سوریه و تهدید برای امنیت سایبری آمریکا مطرح میکند، تحریمهایی را نه تنها در بخشهای کلیدی اقتصاد روسیه که در ساختارهای نظامی این کشور، یعنی وزارت دفاع و سرویسهای اطلاعاتی روسیه ،اعمال کرده است. در خصوص ایران نیز ترامپ، در ماه مه با متهم کردن این کشور به نقض توافق هسته‌ای با آزمایش‌های موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای به مشارکت کشورش در توافق برجام پایان داد و تحریم های جدیدی را برعلیه ایران اعمال نمود.

مرتبط:

آیا تحریم های آمریکا علیه ایران دارد نرمتر می شود؟
تضعیف تحریم ها برای واردکنندگان نفت از ایران
روسیه از استفاده از تحریم ها علیه کره شمالی برحذر داشت
سیلی آبدار ایران به تحریم های آمریکا
چرا تحریم ها علیه روسیه با تحریم ها علیه ایران فرق دارد؟
اروپا تحریم های ضد ایرانی آمریکا را نادیده می گیرد
تحریم جدید آمریکا علیه 33 فرد حقیقی و حقوقی در روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک