23:03 25 آوریل 2019
سوریه: اس-300 برای پاسخ به تهدید اسرائیل کافی است

سوریه: اس-300 برای پاسخ به تهدید اسرائیل کافی است

© Sputnik / Ramil Sitdikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 270

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه گفت: سیستم دفاع هوایی اس-300 که دمشق از مسکو دریافت می کند، به اندازه کافی برای پاسخ دادن به تهدیدات اسرائیل علیه سوریه کافی است.

به گزارش اسپوتنیک، ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه گفت: سیستم دفاع هوایی اس-300 که دمشق از مسکو دریافت می کند، به اندازه کافی برای پاسخ دادن به تهدیدات اسرائیل علیه مواضع در سوریه کافی است.

ولید معلم در پاسخ به یک سوال در مورد تهدیدات اسرائیل در ارتباط با حضور ایران در سوریه گفت: در هر صورت، اس-300 برای پاسخ دادن به این تهدیدات کافی است.

او همچنین اشاره کرد که ارتش ایران به صورت قانونی به عنوان مشاوران نظامی در سوریه هستند.

معلم تاکید کرد: روابط سوریه و ایران موضوع چانه زنی نیست. این روابط بر اساس تصمیم دو دولت مستقل است که از تصمیم خود دفاع می کنند.

پیش از این سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفته بود که روسیه طی دو هفته آینده سیستم های دفاع هوایی اس-300 را در اختیار حکومت سوریه قرار خواهد داد.

به گفته آقای شویگو، روسیه در سال 2013 به درخواست طرف اسرائیلی تحویل سیستم اس-300 را که آماده ارسال بود و نیروهای سوریه در حال آموزش بودند، متوقف کرده بود. اما اکنون وضعیت تغییر کرده و روسیه مسئول این تغییر نیست.

سیستم های دفاع هوایی اس-300  قادر به رهگیری اهداف هوایی تا فاصله 250 کیلومتری است و می‌تواند همزمان چندین هدف را از بین ببرد.

مرتبط:

اس-300 سپر آسمان سوریه یا هدف جنگنده های اسرائیل؟
نجات سوریه از اسرائیل: سیستم پدافند اس-300 روسیه
امتناع کرملین از افشای شرایط ارسال اس-300 به سوریه
رسانه های اسرائیلی و ارسال اس -300 به سوریه : آیا کابوس در انتظار ماست؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک