درمان سرطان پوست با هیدروژل

هیدروژل سرطان پوست از خارج درمان می کند

© Depositphotos / AlexLipa
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30

هیدروژل به صورت موضعی تومورهای پوستی را هدف قرار می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «نیواطلس» محققان آمریکایی موفق به ساخت هیدروژلی شده اند که به صورت موضعی روی پوست قرار می گیرد و با هدف قرار دادن تومورهای پوستی، قادر به درمان سرطان پوست است.

شایع ترین نوع سرطان پوست «ملانوم» نام دارد. این بیماری از طریق سیستم لنفاوی در سراسر بدن گسترش می یابد. شیمی درمانی رایج ترین روش درمان این عارضه است که عوارض جانبی مختلفی به همراه دارد.

محققان برای حل این مشکل راهکاری یافته اند. در این روش نانوذرات به بدن تزریق می شود و از طریق پالس های اشعه اکس، در محل تومور فعال می شوند. این فرآیند منجر به تولید اکسیژن سیگلت (singlet oxygen) می شود که قادر به نابودی سلول های سرطانی است.

محققان برای حل مشکل سلول های سرطانی پوست که  معمولا در سطح پوست بروز می کنند، هیدروژلی تولید کرده اند که به صورت موضعی روی تومورهای پوستی ناشی از سرطان قرار می گیرد و نقش شیمی درمانی را بازی می کند.

در این روش داروهای شیمی درمانی مانند پاکلی تاکسل به همراه داروهای دیگر به صورت نانوذرات به پوست نفوذ کرده و سلول های تومور را مورد حمله قرار می دهند. نتایج اولیه این هیدروژل در مدل های حیوانی کاملا موفقیت آمیز گزارش شده است.

مرتبط:

فناوری و درمان قارچ ناخن
درمان باکتری های خطرناک در دهان بدون دارو
دلایل چاقی و چگونگی درمان آن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک