03:07 26 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 19

تحریم های آمریکا علیه روسیه بر خلاف تحریم ها علیه کره شمالی یا ایران فقط علیه برخی از اشخاص و موسسات است.

به گزارش اسپوتنیک، با توجه به گزارش مارشال بلینگسلی، دستیار وزیر خزانه داری امریکا دلیل این امر آن است که اقتصاد روسیه بزرگ ابعاد بوده و بخوبی به سیستم مالی و تجاری بین المللی پیوند خورده است.
مارشال بلینگسلی در سخنرانی خود در مقابل کمیته فرعی تخصصی سازمان های مالی و تجاری کنگره آمریکا اعلام کرد وزارت خرانه داری برای اعمال تحریم ها بر کشورهای مختلف از جمله روسیه ، ایران و کره شمالی از رویکرد های گوناگونی پیروی می کند.
مقام آمریکایی ضمن صحبت درباره تفاوت های روسیه با کره شمالی و ایرانی به بزرگ ابعاد بودن اقتصاد روسیه و پیوند های خوب آن با سیستم مالی و تجاری بین المللی و جدا بودن جزئی یا کامل ایران و کره شمالی از این سیستم طی دهها سال اشاره کرد.


بلینگسلی توضیح داد که دولت امریکا از ژانویه 2017 علیه 232 شخصیت حقیقی و حقوقی در بخش های کلیدی اقتصاد روسیه تحریم هایی را اعمال کرده است.
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدیدی را علیه تهران اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

 

 

 

مرتبط:

سیستم تجارت جدید برخی کشورها با ایران، مانع تحریم های آمریکا نمی شود
تحریم جدید آمریکا علیه 33 فرد حقیقی و حقوقی در روسیه
تحریم جدید آمریکا علیه چین به علت خرید سوخو و اس-400
اروپا تحریم های ضد ایرانی آمریکا را نادیده می گیرد
نبنزیا: تحریم مشکل هسته ای کره شمالی را حل نمی کند
تشکیل ائتلاف برای کشف کشتی های نقض کننده تحریم های کره شمالی
توافق ایران و روسیه برای حفظ تجارت دوجانبه در مقابل تحریم های آمریکایی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک