12:10 26 آوریل 2019
آمریکا خواستار حذف داعش نیست

آمریکا خواستار حذف داعش نیست

© AP Photo / Ebrahim Noroozi
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد آمریکا در عراق و سوریه علیه گروهک تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش)* مبارزه نکرده بلکه بر عکس در مواردی به این گروهک کمک نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه در تهران به مستندات اطلاعاتی موجود در خصوص نبود اراده جدی در هیات حاکمه آمریکا برای حذف داعش اشاره کرد و اظهار داشت: هواپیماهای آمریکایی به کرات و با وجود داشتن اطلاعات دقیق از حضور تروریست ها در مناطق مشخص، حاضر به انجام عملیات هوایی علیه آن ها نشدند و در مواردی برای آن ها بارریزی داشته و یا سران داعش را از محاصره ارتش های سوریه و عراق نجات داده اند.


نخستین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه با مشارکت کشورهای روسیه، چین، هند و افغانستان و با ابتکار جمهوری اسلامی ایران امروز در تهران برگزار می شود.
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه، «آجیت دوال» مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان و «دانگ جینگ وی» مقام امنیت ملی چین نمایندگی کشورهایشان را در این نشست برعهده دارند.
*گروه تروریستی ممنوعه در روسیه

مرتبط:

داعش مسئولیت حملات تروریستی اهواز را به عهده گرفت
آمریکا از طریق اوکراین برای داعش اسلحه می فرستد
داعش شروع به انتقال خرابکارها به روسیه می کند
نبنزیا سرویس های ویژه خارجی را به تهیه سلاح برای داعش متهم کرد
ذخیره مالی سازمان تروریستی داعش چقدر است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک