11:49 26 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 613

جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن به اتحادیه اروپا یا هیچکس دیگر اجازه نخواهد داد که تحریم ها علیه ایران را دور بزند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز ، بولتون اعلام کرد ایالات متحده با شدت و قاطعیت به وارد کردن فشار اقتصادی بر تهران ادامه خواهد داد. مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد:" اتحادیه اروپا در سخن پردازی قوی اما در عمل به بیانات خود ضعیف است" و افزود واشنگتن بطور خستگی ناپذیر مراقب پیشرفت رویدادها خواهد بود.
علاوه بر این بولتون اعلام کرد میزان فروش نفت ایران تا 4 نوامبر (زمان رسمی اعمال تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران 5 نوامبر است) به صفر خواهد رسید.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافق تاریخی برجام با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.
یادآور می شود ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

 

 

 

مرتبط:

بولتون، دمشق را به حملات موشکی تهدید کرد
بولتون: آمریکا همه نیروهای ایرانی را از سوریه اخراج می کند
بولتون: آمریکا فشارهای بیشتری را به ایران اعمال می کند
جیمی کارتر: انتخاب "بولتون" بزگترین اشتباه تاریخ ترامپ بود
تلاش جان بولتون برای حمله اسراییل به ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک