23:35 11 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه حاضر به گفتن نشد که آیا ایالات متحده معتقد است ایران باید اجرای توافق هسته ای را ادامه دهد وقتی که آمریکا از این توافقنامه خارج شده است؟

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه حاضر به گفتن نشد که آیا ایالات متحده معتقد است ایران باید اجرای توافق هسته ای را ادامه دهد وقتی که آمریکا از این توافقنامه خارج شده است؟

هوک در یک کنفرانس در مورد ایران در نیویورک گفت: ایالات متحده تصمیم خود را بر اساس منافع ملی خود گرفت. کشورهای دیگر برجام نیز می توانند تصمیمات خود را براساس تواناییها و شرایط خودشان در این موضوع بگیرند.

این کنفرانس با حضور نمایندگان آمریکا و مخالفان منطقه ای ایران، از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی برگزار شد.

ایالات متحده بار دیگر در 7 اوت برخی تحریم هایی را علیه ایران اعمال کرد. تحریم های قابل توجه که صادرات فرآورده های نفتی ایران را پوشش خواهند داد، در تاریخ 5 نوامبر اجرا خواهند شد. اتحادیه اروپا تحریم های مجدد آمریکا را به رسمیت نمی شناسد و شرکت های اروپایی را مجبور به انجام آنها نمی کند.

با این حال، شرکت های اتحادیه اروپا در حال خارج شدن از کسب و کار با ایران هستند، زیرا از تحریم های ثانویه آمریکا هراس دارند.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

اولین بلوک اقدامات محدود کننده علیه ایران در بخش خودروسازی ایران و همچنین تجارت طلا و دیگر فلزات در اوایل ماه اوت بازگردانده شد.

بلوک دوم تحریم های علیه ایران مربوط به بخش انرژی ایران، معاملات مربوط به مواد خام هیدروکربنی و معاملات مربوط به بانک مرکزی ایران خواهد بود.

مرتبط:

روحانی: مقامات آمریکایی سعی دارند نهادهای بین المللی را ناکارآمد کنند
روحانی: مذاکرات درباره توافق جدید هسته ای باید در تکمیل برجام باشد
روحانی از آمریکا خواست تا به میز مذاکره در چارچوب برجام بازگردد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک