20:47 14 نوامبر 2019
لیبرمن: اسرائیل بدون توجه به سقوط ایل-20، عملیات در سوریه انجام می دهد

لیبرمن: اسرائیل بدون توجه به سقوط ایل-20، عملیات در سوریه انجام می دهد

© Sputnik / Maksim Blinov
جهان
دریافت لینک کوتاه
3019

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد: اسرائیل با وجود حادثه غم انگیز سقوط هواپیمای ایل-20، از انجام عملیات نظامی علیه حضور نظامی ایران در سوریه امتناع نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد: اسرائیل با وجود حادثه غم انگیز سقوط هواپیمای ایل-20، از انجام عملیات نظامی علیه حضور نظامی ایران در سوریه امتناع نخواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

 

مرتبط:

روسیه: نیروی هوایی اسراییل مقصر سقوط هواپیمای ایل-20 است
اسرائیل، باید در برابر سقوط هواپیما ایل-20 جوابگو باشد
واکنش پنتاگون به سقوط هواپیمای ایل-20 روسیه در سوریه
نتانیاهو ابراز تاسف خود را به پوتین در رابطه با سقوط ایل-20 بیان کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک