آمریکا از سوء استفاده ایران از دین سخن گفت

آمریکا از سوء استفاده ایران از دین سخن گفت

© AFP 2019 / Jewel SAMAD
جهان
دریافت لینک کوتاه
3125

نیکی هیلی، نماینده دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه پنج شنبه 20 سپتامبر ایران را به تلاش برای برهم زدن ثبات و امنیت منطقه با بکارگیری گفتمان دینی متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، هیلی در جلسه روز پنجشنبه شورای امنیت با انتقاد از رویکردهای ایران در منطقه خاورمیانه گفت:‌« تهران همچنان در تلاش برای بر هم زدن ثبات کشورهای منطقه است».
هیلی افزود: رژیم ایران از دیکتاتورهایی حمایت کرده که علیه مردم خودشان از گاز شیمیایی استفاده کرده اند. تهران به ستیزه جویان موشک می دهد، به جنگجویان و تروریست های خارجی منابع می دهد و علیه منافع و سیاست های شورای امنیت فعالیت دارد. در سراسر خاورمیانه، جمهوری اسلامی ایران حاکمیت همسایگان خود را به خطر می اندازد. در لبنان، سوریه و یمن به طور کامل به حاکمیت آنها بی توجه است.
سفیر آمریکا در سازمان ملل افزود:‌ در ماه‌های اخیر تجاوزات ایران افزایش یافته و به طور آشکار نیروهای نیابتی با پول، آموزش و تجهیزات تهیه شده از سوی تهران در عراق فعالیت دارند.
هیلی در پایان سخنان خود با اشاره به جزئیات فعالیت های ایران در عراق گفت تهران می خواهد عراق ضعیف بماند تا فعالیت‌های تروریستی خود را در آنجا توسعه بدهد. مداخلات ایران نه تنها مانع پیشرفت مردم عراق نیست بلکه مایه درگیری و جنگ بیشتر در آنجاست.
هیلی در ادامه گفت: «ایران منطقه‌ای ویژه برای خود در عراق تاسیس کرده تا از آن برای حمایت مالی و آموزش گروه‌های شبه نظامی وابسته‌اش بپردازد».

 

 

مرتبط:

هیلی به روسیه، ایران و سوریه هشدار داد
دانشجویان امریکایی نیکی هیلی را هو کردند + فیلم
آمریکا خواهان امضای توافقی جدید با ایران
تضعیف تلاش های آمریکا علیه ایران، توسط اروپا
درخواست ظریف از اروپا برای جبران تحریمهای آمریکا علیه ایران
وداع ایران و عراق با دلار آمریکا
اتهام جدید آمریکا علیه ایران
تهدید آمریکا: در صورت حمله ایران به دیپلمات های خود، وارد عمل می شویم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک