12:33 26 آوریل 2019
نگرانی اسرائیل به خاطر تهدیدات ایران

نگرانی اسرائیل به خاطر تهدیدات ایران

© Sputnik / Kristina Afanasyeva
جهان
دریافت لینک کوتاه
2112

زئیو سنیر، مدیر کل کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل اعلام کرد کشور وی برای مقابله با حمله احتمالی از جانب ایران تدابیری را برای مدرنیزاسیون تاسیسات هسته ای خود و دفاع از آنها اتخاذ می کند.

به گزارش اسپوتنیک، امروز متن سخنرانی مدیر کل کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل در 62 ـ مین اجلاس کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین منتشر شده است.
سنیر گفت:" ما نمی توانیم نسبت به تهدیدات مکرر و آشکار ایران و وابستگانش درباره حمله به تاسیسات هسته ای اسرائیل بی تفاوت باقی بمانیم و در این رابطه اسرائیل مجبور است تدابیری را اتخاذ کرده و از تاسیسات هسته ای خود دفاع کند. تاسیسات ما مطابق با دستورالعمل های آژانس بین المللی انرژی اتمی دائماً مدرنیزه می شوند تا ما بتوانیم با هر حمله ای مقابله کنیم".
پیشتر مدیر کل کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل آژانس بین المللی انرژی اتمی و جامعه جهانی را به اتخاذ تدابیری در رابطه با فعالیت ایران در سوریه برای گویا ساخت سلاح هسته ای فرا خوانده و همچنین گفته بود آژانس باید "فعالیت مخفی ایران را بطور مفصل بررسی کند".


یادآور می شود امروز نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت، از این نهاد خواست اسراییل را وادار کند به پیمان منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای بپیوندد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایران اینترنشنال، نمایندگی جمهوری اسلامی در نامه خود اسراییل را حکومتی توصیف کرد که «سابقه‌ای طولانی در تجاوز، اشغال، نظامی‌گری، تروریسم دولتی و دیگر جنایات بین‌المللی» دارد و «بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای» است. در این نامه از جامعه بین‌الملل خواسته شده تا مقابل «اقدامات لجام گسیخته و تهدید هسته‌ای» اسراییل موضع‌گیری کند.

 

 

مرتبط:

آیا وقت آن نرسیده اسرائیل پاسخگو باشد؟
آیا اهرم فشار اقتصادی در ایران، در دستان اسرائیل؟
اسرائیل، باید در برابر سقوط هواپیما ایل-20 جوابگو باشد
شایگو: مقصر اصلی سقوط هواپیمای روسیه در سوریه ، اسرائیل است
پوتین: حمله هوایی اسرائیل به سوریه، نقص حاکمیت این کشور است
خوانندگان یک نشریه ترک: اسرائیل باید به اشتباه بمباران شود
اسرائیل بابت کشته شدن خدمه روسی هواپیمای ایل-20 اظهار تاسف کرد
زبان اسرائیل با ایران، "زبان جنگ" است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک