12:08 26 آوریل 2019
هدیه سخاوتمندانه رهبرکره شمالی به همتایش از کره جنوبی

هدیه سخاوتمندانه رهبرکره شمالی به همتایش از کره جنوبی

© REUTERS / Pyeongyang Press Corps/Pool
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 140

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دو تن قارچ خوراکی گرانقیمت ماتسوتاکه را به مون جه این، همتای خود از کره جنوبی هدیه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری یونهاپ، سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی ضمن اعلام این مطلب گفت قارچ ها با هواپیما به سئول رسانده اند.
به گفته سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی، مون جه این دستور داده است این قارچ ها در بین آن اعضای خانواده های جدا شده بر اثر جنگ کره توزیع شود که هنوز نتوانسته اند با خویشاوندان خود را در کره شمالی دیدار کنند.
قارچ ماتسوتاکه جزو خوراک های گرانقیمت در ژاپن، چین، کره و آمریکای شمالی است.


از 18 تا 20 سپتامبر، پیونگ یانگ میزبان پنجمین دیدار سران دو کره است (سومین اجلاس در امسال). دو دیدار اول در سال 2000 و 2007 صورت گرفت و سه دیدار بعدی همین امسال انجام شده است. روابط میان دو کشور و توافق برای حرکت به سوی خلع سلاح هسته ای کامل و صلح در شبه جزیره کره از موضوعات اصلی این گفتگوها می باشد.

گفتنی است، پیش از این در خبرها آمده بود که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این در لیموزین رو باز با تکان دادن دست به استقبال مردمی که در طول جاده ایستاده بودند، از فرودگاه تا شهر پیونگ یانگ رفتند. سپس در ماشین لیموزین " مرسدس" روباز به پیونگ یانگ رفتند. این سومین دیدار مون جائه و کیم جونگ و پنجمین اجلاس سران دو کره از زمان تقسیم کره به دو بخش پس از جنگ جهانی دوم و در نتیحه جنگ کره در سال های 1950 تا سال 1953 است.

 

 

مرتبط:

استقبال از رئیس جمهور کره جنوبی در کره شمالی
توافق دو کره درباره خلع سلاح هسته ای
رهبران دو کره با لیموزین روباز به پیونگ یانگ رفتند
نبنزیا: تحریم مشکل هسته ای کره شمالی را حل نمی کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک