نصرالله: مراقب باشید، ما موشک های دقیقی در اختیار داریم

نصرالله: مراقب باشید، ما موشک های دقیقی در اختیار داریم

© AFP 2019 /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 252

رهبر جنبش حزب الله پس از حمله لاذقیه به اسرائیل هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک؛ سید حسن نصرالله رهبر جنبش اسلامی حزب الله گفت: مواظب باشید، هر آنچه که شما تا به امروز انجام داده اید، کمک نکرده. ما موشک هایی با دقت پایین، بالا و بسیاری از ابزار دیگر در اختیار داریم.
وی گفت: اگر اسرائیل در جنگ در لبنان مداخله کند، با چنین ضربه ای مواجه خواهد شد که حتی تصورش را هم نمی کند.
نصرالله افزود: اسرائیل خشمگین است، به این دلیل که توطئه آنها به سرانجام نرسیده و متوجه شدند که مقاومت قوی تر از همیشه است.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک