21:03 29 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2210

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در یک تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تسلیت خود را از کشته شدن خدمه این هواپیمای روسی بیان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در یک تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تسلیت خود را از کشته شدن خدمه این هواپیمای روسی بیان کرد و مقامات سوریه را در این حادثه متهم کرد.

نتانیاهو با ابراز تاسف از مرگ نظامیان روسی گفت که سوریه مسئول سقوط هواپیما است.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

مرتبط:

اسرائیل بابت کشته شدن خدمه روسی هواپیمای ایل-20 اظهار تاسف کرد
اسرائیل در نابودی هواپیمای روسی ایل-20 مقصر است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک