10:42 19 سپتامبر 2019
ورود نیروهای آمریکایی به  استان کرکوک  عراق

اعزام نیروهای نظامی عراق به مرز ترکیه

© AFP 2019 / Ahmad Al-Rubaye
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

شورای امنیت ملی عراق اعلام نمود که بغداد مرزهای خود با ترکیه را می بندد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سرویس مطبوعاتی نخست وزیر ، شورای امنیت ملی عراق در جلسه خود به ریاست رئیس نیروهای مسلح و حیدر العبادی نخست وزیر این کشور تصمیم به اعزام ماموران مرزی در امتداد مرز با ترکیه شدند.
بر اساس این بیانیه، شورای امنیت ملی تصمیم به گسترش نیروهای مرزی خود به مرز عراق و ترکیه شد. این امر برای محافظت از و جلوگیری از تخلفات مرزی می باشد.


بر اساس این سند، وزارت امور خارجه عراق، اقدامات لازم برای اعلام نقض حریم هوایی عراق توسط ترکیه را به سازمان ملل متحد اعلام نمود.
گفتنی است، پیش از این رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه،در مصاحبه با CNN Turk گفت: در صورتی که بغداد مشکل تروریسم را حل نکند، ترکیه می تواند عملیات نظامی را در سه شهر عراق شروع کند.وی همچنین ادامه داد:آنکارا می تواند به سنجار،مخمور و قندیل که محل اصلی تربیت تروریستهاست حمله کند.
در اواسط ماه مارس، اردوغان اعلام کرد که قصد نابودی سازمان های کرد در شمال عراق،که آنکارا به عنوان گروه های تروریستی از آن ها نام می برد،را دارد.
اردوغان همچنین افزود: ما بر ظهور لانه های تروریستی در شمال کشور نظارت داریم و به زودی ضربه سختی به آن ها خواهیم زد.
در پاییز سال 2016، مناقشات سیاسی بین بغداد و آنکارا شدیدتر شد و نخست وزیر عراق اظهار داشت که ترکیه در حال ریسک برای ایجاد یک جنگ منطقه ای و استقرار نیروهای خود در یک قلمرو خارجی است.

 

 

مرتبط:

ترکیه، عراق را تهدید به جنگ کرد
حمله جنگنده‌های ترکیه به شمال عراق
ترکیه آمادگی خود را برای انجام عملیات ضد تروریستی در عراق اعلام کرد
تصمیم عراق برای احداث خط لوله جدید از کرکوک به ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک