03:44 16 ژوئن 2019
پاسخ لاوروف به اتهامات غرب علیه روسیه در سوریه

پاسخ لاوروف به اتهامات غرب علیه روسیه در سوریه

© Sputnik / Vladimir Pesnya
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 120

وزیر امور خارجه روسیه به اتهامات مقامات غربی در خصوص عملیات روسیه در ادلب پاسخ داده است.

به گزارش اسپوتنیک،سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اتهامات تعدادی از مقامات غربی مبنی بر این که عملیات آینده در ادلب با مشارکت ارتش سوریه و با پشتیبانی هوایی ارتش روسیه برای انجام یک جنایات جنگی خواهد بود گفت: روسیه همواره منطبق بر قوانین بشر دوستانه عمل کرده است و آماده بحث در خصوص هر وضعیتی هست.
لاوروف درباره نتیجه نشست خود با همتای آلمانیش گفت: در مورد جنایات جنگی — روش هایی وجود دارد که توسط قوانین بین المللی و بشردوستانه ایجاد شده است. لازم است که آن ها را رعایت کنیم. هنگامی که ما عملیاتی جنگی را آغاز می‌کنیم همواره قوانین بین المللی و بشردوستانه را رعایت می‌کنیم. باید یادآوری کنم که روسیه به درخواست دولت مشروع سوریه، دولت عضو سازمان ملل متحد، دولتی که در قطعنامه های شورای امنیت بارها و بارها احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی آن تاکید شده است. من دوباره می گم، ما آماده هستیم که در مورد هر وضعیت صحبت کنیم، اما ما می خواهیم این کار را به طور خاص و دقیق انجام دهیم، و نه در سطح لفاظی.
گفتنی است محدوده ی استان ادلب در حال حاضر عملا توسط نیروهای دولتی سوریه کنترل نمی شود. در این استان شبه نظامیان مسلح وهمچنین تروریست هایی از برخی گروهک ها مستقر هستند که حملاتی را به مواضع ارتش سوریه ترتیب می دهند.

مرتبط:

تدارکات تروریست ها برای استفاده واقعی از ماده سمی کلر علیه ساکنان ادلب
ریابکوف: ادلب باید از وجود تروریست ها پاکسازی شود
آغاز صحنه سازی از حمله ی شیمیایی احتمالی ارتش سوریه در ادلب
اردوغان، دمشق را به حمله گسترده به ادلب با بهانه ای دروغین متهم کرد
بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره صحنه سازی حمله شیمیایی به ادلب
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک