جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

پوتین در تاریخ 4 اکتبر به هندوستان سفر می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان سوشما سوآراج وزیر امور خارجه هند، پوتین در تاریخ 4 اکتبر به هندوستان سفر می کند.
وزیر امور خارجه هند، سوشاج وزیر امور خارجه هند، گفت که دهلی نو در 4 اکتبر با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار می کند.
وزیر امور خارجه هند قبل از مذاکره با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: "با این دیدار، روابط بین کشورهای ما بیشتر تقویت خواهد شد. ما منتظر دیدار آقای پوتین هستیم که در 4 اکتبر برگزار خواهد شد".
سفر رسمی پوتین به هند در اجلاس سالانه دو جانبه بین دو کشور برگزار خواهد شد.

هند
© AFP 2021 / INDRANIL MUKHERJEE

گفتنی است، طی سالهای اخیر همکاری نظامی روسیه و هند گسترش پیدا کرده است. پیش از این دیمیتری شوگایف مدیر سرویس فدرال همکاری‌های فنی — نظامی روسیه گفت: پروژه روسیه و هند برای تولید جنگنده نسل پنجم فعلا متوقف شده است، اما امکان از سرگیری مذاکرات وجود دارد.
دیمیتری شوگایف گفت: مذاکرات درباره ساخت این جنگنده ها فعلا متوقف شده است، اما امیدواریم که این گفتگوها از سرگیر گرفته شود.
وی گفت: سوخو 57 جنگنده نسل پنجم ما پروازهای خوبی را در ارتش به اجرا می گذارد و مطمئن هستم که توجه بسیاری از شرکای خارجی را به خود جلب می کند. پروژه تولید جنگنده های نسل پنجم FGFA بخشی از سیاست های دولت هند است.
ولادیمیر دروژف معاون فدرال همکاری‌های فنی — نظامی روسیه نیز گفت: روسیه و هند پیش از این در مورد قرارداد تولید مشترک این جنگنده به توافق رسیده اند و روسیه آماده امضای این توافقنامه است. مطابق با پروژه مذکور میان روسیه و هندوستان، هرکدام از دو کشور ۴ میلیارد دلار در مراحل توسعه سرمایه گذاری می کنند؛ در حالی که هزینه نهایی ساخت ۱۲۷ فروند جت جنگنده حدود ۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است

 

 

مرتبط:

تخفیف روسیه به هند
تحویل اس-400 روسیه به هند
خرید شش میلیارد دلاری هند از روسیه
هند 240 بمب هوایی از روسیه خریداری میکند
شرکت روسیه در احداث خط لوله گاز ایران ـ هند
موشک مافوق صوت مشترک روسیه و هند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک