11:10 15 دسامبر 2019
ادعای عجیب نیویورک پست درباره سلاح صوتی روسیه

ادعای عجیب نیویورک پست درباره سلاح صوتی روسیه

© REUTERS / Maxim Shemetov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 015

نیویورک پست تنها راه حل برای توقف روسیه را انزوای این کشور می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، منابع در دولت ایالات متحده گزارش دادند که سازمان های اطلاعاتی آمریکا شواهدی را مبنی بر دخالت روسیه در یک سری "حملات صوتی" علیه دیپلمات های آمریکایی در کوبا و چین جمع آوری کرده اند.
همانطور که نیویورک پست در سرمقاله خود می نویسد، تحریم های جدید علیه مسکو کافی نیست و برای متوقف کردن روسیه، لازم است که این کشور را منزوی کنیم. به نظر می رسد که مسکو در ماه نوامبر 2016 شروع به یک سری حملات صوتی عجیب نمود که در نتیجه آن 30 آمریکایی در کوبا علائم سکته مغزی و برخی آسیب مغزی همراه با از دست دادن شنوایی داشتند. همین اتفاق می توانست برای آمریکایی هایی که در چین کار می کنند اتفاق بیافتد.
همانطور که نیویورک پست در سرمقاله خود نوشت، قربانیان گفتند که صداهای سوراخ کردن از خانه ها و اتاق های هتل شنیده و پس از آن تهوع، کاهش شنوایی، سردرد، سرگیجه و غیره در آن‌ها پدیدار شده است. به گفته محققان آمریکایی، امواج فرکانس فوق العاده بالا برای این دیپلمات ها مورد استفاده قرار گرفته است.
منابع متعدد در دولت می گویند که در نتیجه تحقیقات طولانی و مداوم، سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده شواهدی از مشارکت روسیه در این حملات را جمع آوری کرده است. همانطور که روزنامه می نویسد، جامعه اطلاعاتی هنوز برای اعلام قطعی و عمومی آماده نیست و محققان آمریکایی در تلاش برای بازسازی این سلاح صوتی با کمک تجزیه و تحلیل مهندسی هستند.

مرتبط:

اتحاد ایران و روسیه در برابر تحریم های آمریکا
مخالفت آمریکا با پرواز نظارتی هواپیمای جدید Tu-214 روسیه
پاسخ آمریکا به حملات احتمالی روسیه
درخواست روسیه از آمریکا برای عدم مداخله در امور دریای آزوف
روسیه می خواهد در صادرات اسلحه از آمریکا جلو بزند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک