11:08 26 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ تجاری آمریکا (168)
1201

ایران و روسیه، راه مقاومت در برابر تحریم ها و فشارهای آمریکا را به سه کشور "بریتانیا، آلمان و فرانسه" مورد بررسی قرار می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، روسیه و ایران مجموعه اقداماتی برای مقاومت در برابر تحریمهای آمریکا علیه ایران با همکاری سه کشور اروپایی انجام خواهد داد. این موضوع، در مذاکرات ریابکوف با معاون وزیر امور خارجه ایران عباس عراقچی مطرح گردید.
ریابکوف گفت: "ما در جلسه نمایندگان مجمع عمومی سازمان ملل در 23 سپتامبر در نیویورک در خصوص تحریم های آمریکا بحث کردیم. ما از آمادگی ایران برای حفظ برجام مطلع هستیم. حفظ این شرایط، در منافع همه کشورها از جمله ایران و روسیه می باشد. واشنگتن از یک تفاهم نامه بزرگ خارج شده است. این روند در سیاست آمریکا بسیار خطرناک است. بنابراین، ما مجموعه ای از

سخنرانی های افتتاحیه روسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران قبل از آغاز اجلاس سران سه کشور + ویدئو
© Sputnik / Russian Presidential Press Office/Mikhail Metzel/POOL

اقدامات در برابر تحریم های آمریکا را با اروپایی ها مورد بحث قرار دادیم".
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد. اما آمریکا در سال 2018 به طور یک طرفه از توافق نامه برجام خارج شده است که با مخالفت بسیاری از کشور های اروپایی رو به رو شده است.

 

 

موضوع:
جنگ تجاری آمریکا (168)

مرتبط:

توافق ایران و روسیه برای حفظ تجارت دوجانبه در مقابل تحریم های آمریکایی
اقتصاد و سیاست ایران زیر بار فشار تحریم های آمریکا
موگرینی: تحریم های دوباره علیه ایران، حفظ برجام را با مشکل روبرو کرد
پاسخ روسیه به تحریم های جدید آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک