04:37 03 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 211

آمريکا با شليک بمب هاي فسفري، بخشي از سوريه را مورد هدف قرار داد.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از سخنان سرهنگ ولاديمير ساوچنکو، رئيس مرکز آشتی طرفين در بحران سوريه، 2 هواپیمای اف 15 ایالات متحده در 8 سپتامبر، با استفاده از بمب هاي فسفري خود، به منطقه حجین در استان دیرالزور سوريه شليک نمودند.
به نقل از ايشان: "در تاريخ 8 سپتامبر 2018 در استان دیرالزور، دو فروند هواپیمای F-15 آمریکایی با استفاده از مهمات و بمب هاي فسفري به بخش هايي از اين استان شليک نمودند. در نتیجه ضربات، آتش سوزی شدیدي مشاهده شد. اطلاعات دقيقي مربوط به قربانیان و تعداد آنها مشخص نشده است.


اين مرکز یادآور شد که استفاده از سلاح های فسفری سفید، بر اساس کنوانسیون 1949 ژنو ممنوع است.
گفتني است، فسفر سفید" از جمله مشتقات "فسفر" است که در امور نظامی برای اموری مثل ایجاد پرده دود به منظور استتار، مشخص کردن نقطه‌ای خاص به‌ویژه برای یگان‌های توپخانه و همچنین به عنوان سلاحی آتش‌زا به کار می‌رود.
درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از هزاران نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

مرتبط:

حمله ائتلاف آمریکایی به بیمارستانی در شهر رقه سوریه با بمب های فسفری
استفاده از بمب های فسفری توسط شبه نظامیان در حلب
همکاری سوریه و کریمه
واکنش روسیه نسبت به رزمایش ائتلاف آمریکایی در سوریه
برای بازسازی سوریه شرکت های ایرانی و روسی در اولویت خواهند بود
پرونده اسکریپال و تحریکات در سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک