14:43 25 مارس 2019
تهدید آمریکایی ها به تمدید نشدن نخست وزیری العبادی

تهدید آمریکایی ها به تمدید نشدن نخست وزیری العبادی

© Sputnik / HİKMET DURGUN
جهان
دریافت لینک کوتاه
1112

نایب رئیس هیئت حشد شعبی عراق اعلام کرد که اطلاعات کاملی دارد مبنی بر این که آمریکایی ها در نا آرامی های اخیر در بصره دست داشته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ابومهدی المهندس، نایب رئیس هیئت حشد شعبی عراق با اشاره به نقش کنسولگری آمریکا در ناآرامی‌های اخیر بصره گفت: آمریکایی‌ها تهدید کردند که اگر دوره نخست وزیری العبادی تمدید نشود بصره را به آتش خواهند کشید.

او ادامه داد: اطلاعات کاملی در اختیار داریم که نشان می‌دهند کنسولگری آمریکا و سفارت این کشور در نآرامی‌های اخیر بصره دست داشته‌اند و سفارت این کشور اتفاقات در بصره را اداره می‌کند. این اطلاعات را تقدیم مراجع مربوطه خواهیم کرد. تظاهرات به ویژه با شکست دولت در بصره حق قانونی اهالی این استان است و به منظور جلوگیری از ریخته شدن خون افراد بی‌گناه به نیروهای امنیتی توصیه کردیم که با معترضان مقابله نکنند. هدف قرار دادن مراکز حشد شعبی و سوزاندن تصاویر شهدا از سوی طرف‌های خاصی هدایت می‌شود. ما خودمان را برای هر مورد اضطراری در بصره و بغداد آماده کرده‌ایم و با قدرت در برابر هر گونه توطئه احتمالی ایستادگی می‌کنیم.

وی ضمن درخواست از دولت عراق مبنی بر اعلام موضع خود نسبت به حضور کنونی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در این کشور، گفت: ما اجازه شکل‌گیری هیچ جنگ و درگیری داخلی را در عراق نخواهیم داد و طرف‌های مربوطه باید پاسخگو باشند.

المهندس ادامه داد: آمریکایی‌ها تهدید کردند که اگر دوره نخست وزیری العبادی تمدید نشود بصره را به آتش خواهند کشید. ما کلیه شواهد درباره نقش مخرب کنسولگری آمریکا در بصره را ارائه خواهیم کرد. حوادث بصره شبیه به اتفاقات مصر در زمان سقوط نظام حسنی مبارک، (رئیس جمهوری سابق مصر) است و ما را یاد آن اتفاقات می‌اندازد.

مرتبط:

سفر عبادی به تهران پاسخ عراق به آمریکا و عربستان
واكنش رئيس جمهور عراق به حملات موشکی ایران
داعش خط لوله نفت در عراق را منفجر کرد
عراق: حملات به خاک عراق بدون هماهنگی با بغداد غیر قابل قبول است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک