10:45 24 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

کدام کشورها بیشترین تعداد توریست و بالاترین نرخ افزایش گردشگر را در سال 2018 داشته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Daily Mail، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد لیستی از کشورهایی را که بیشترین بازدید خارجی را داشته اند، تهیه کرده است.
در رتبه نخست فرانسه قرار دارد که این موقعیت را برای دو سال حفظ کرده است. در سال 2017، 86.9 میلیون گردشگر از فرانسه بازدید کرده‌اند. در رتبه دوم، اسپانیا با 81.8 میلیون نفر توریست و در رتبه سوم ایالات متحده با75.9 میلیون توریست قرار دارند.
علاوه بر این، سازمان جهانی گردشگری کشورهایی که بیشترین رشد را در زمینه گردشگری داشته‌اند،منتشر نموده است. مصر با رشد 55.1 درصدی بازدید کنندگان خارجی در سال 2017 در مقایسه با سال 2016 در رتبه نخست قرار گرفته است. تعداد کل توریست های این کشور 8.6 میلیون نفر بوده است. محبوب ترین شهرهای مصر عبارت بودند از الأقصر و گیزا. در رتبه دوم یک کشور آفریقایی دیگر به نام توگو قرار دارد و مکان سوم هم متعلق به ویتنام است.
گفتنی است پیش از این در سپتامبر TripAdvisor (بزرگترین منبع گردشگری)، لیستی از بهترین موزه های جهان در سال 2018 را ارائه کرده بود.موزه اورسی پاریس در صدر این لیست و در مکان های دوم و سوم موزه ملی یادبود 11 سپتامبر و موزه متروپولیتن نیویورک قرار داشتند و به دنبال آنها موزه بریتانیا در لندن و موزه ملی پرادو در مادرید در این لیست بودند.

مرتبط:

استقبال توریست ها از جزیره کریمه
جنجال هایی برای موارد متعدد تجاوز به توریست های خارجی در ایتالیا
بمب گدازه ای به کشتی توریست ها برخورد کرد+ ویدیو
آواز خواندن توریست فرانسوی در اصفهان +ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک