18:13 05 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 13

خانم ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه به نکاتی در اطلاعات منتشره از سوی مقامات بریتانیا درباره مظنونان در مسمومیت سرگئی اسکریپال، مامور سابق سازمان مرکزی اطلاعات ارتش روسیه و یولیا، دخترش اشاره کرد که باهم جور در نمی آیند.

به گزارش اسپوتنیک، خانم زاخاروا گفت زمینه عکس های دو مرد روس مظنون و همچنین وقت گرفتن این عکس ها یکسان است که نشان می دهد زمان ذکر شده ساختگی است یا آنها ماموران سازمان مرکزی اطلاعات ارتش روسیه هستند که "راه رفتن همزمان" را یاد گرفته اند اما معلوم نیست چرا تصاویر آنها در روی دو عکس مختلف دیده می شود.
سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه یادآور شد که دیروز لوری بریستو، سفیر بریتانیا در مسکو به این وزارتخانه احضار شده و از وی تقاضا گردید اطلاعات مربوط به مظنونان را ارئه دهد اما جواب رد دریافت شد.
ماریا زاخاروا تامید کرد مسکو با وجود "رفتار بی ادبانه" مقامات بریتانیا کما فی السابق برای همکاری با لندن در "قضیه اسکریپال" آماده است.
سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارس امسال در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا ، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا، کانادا، نروژ، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

مرتبط:

بریتانیا اسامی عاملان مسمومیت اسکریپال را اعلام کرد
اسکریپال از بیمارستان مرخص شد
سه دروغ بزرگ لندن در "قضیه اسکریپال"
در جستجوی نام و ملیت جدید برای اسکریپال
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک