23:22 18 مارس 2019
پیام رهبر کره شمالی برای مقامات آمریکا

پیام رهبر کره شمالی برای مقامات آمریکا

© REUTERS / KCNA
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 131

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی با فرستاده ویژه کره جنوبی در پیونگ یانگ دیدار کرده و پس از دریافت نامه ای از مون جه ‌این، رئیس جمهور کره جنوبی از وی درخواست نمود پیامش را به مقامات آمریکا ابلاغ کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری یونهاپ، فرستاده ویژه کره جنوبی پس از این دیدار اعلام کرد کیم جونگ اون با ارزیابی آمریکا درباره نبودن پیشرفت در روند غیر هسته ای کردن شبه جزیره کره موافق نیست. رهبر کره شمالی خاطرنشان ساخت دمونتاز میدان پونگری کشور وی را از امکان انجام آزمایشات هسته ای جدید عملا محروم کرده است. به گفته وی جامعه بین المللی اقدامات پیونگ یانگ را بطور کامل درک نکرده ومورد ارزیابی شایسته قرار نداده است.
کیم جونگ اون در عین حال اعلام کرد هنوز امیدوار پایان روند حل و فصل اوضاع در شبه جزیره کره و عادی سازی روابط با امریکا تا پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ژانویه 2021 است.
کیم چونگ اون افزود انعقاد پیمان پایان حالت جنگ در شبه جزیره کره را در رابطه با حضور نیروهای مسلح امریکا در منطقه قرار نمی دهد.
یادآور می شود کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی در دیدار خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در روز 12 ژوئن اعلام کرد که قصد دارد شبه جزیره کره را بطورکامل غیر هسته ای کند و به دنبال آن دمونتاژ سایت پرتاب موشک های قاره پیما و بالستیکی "سوهایی" آغاز شده و میدان آزمایشات هسته ای "پونگری" تعطیل گردید.

مرتبط:

رهبر کره شمالی پیدا شد + عکس
قایم شدن موشک های کره شمالی از چشم ماهواره های آمریکایی
نشست محرمانه ژاپن و کره شمالی
تغییر برنامه ترامپ درباره کره شمالی
ترامپ بار دیگر با رهبر کره شمالی دیدار می کند
انتصاب نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی
همکاری ایران و کره شمالی کابوسی برای آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک