12:58 23 مارس 2019
اتریش خواستار بازنگری روابط با مسکو

اتریش خواستار بازنگری روابط با مسکو

© AFP 2018 / JOE KLAMAR
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

وزیر امور خارجه اتریش طی مقاله ای که در نشریه Welt به چاپ رسید، گفت: اروپا باید نگرش خود را نسبت به روسیه تغییر دهد و به چشم یک شریک به او نگاه کند.

به گزارش اسپوتنیک، کارین کنایسل، وزیر امور خارجه اتریش گفت: در اروپا همه این موضوع را درک می کنند که نیاز به بازنگری و اصلاح روابط با روسیه است. وی به سخنان اخیر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دراینباره که گفتگو در مورد مسائل امنیتی اروپا با مشارکت مستقیم مسکو باید انجام گیرد.
با این حال به گفته رئیس دیپلماسی اتریش، تا کنون هیچ گام مشخصی برای بهبود روابط با روسیه برداشته نشده است و تنها به برخی ایده ها محدود می شود.
وزیر خارجه اتریش تاکید کرد: تلاش برای گفتگو میان مسکو و اروپا از اوایل سال 2000 آغاز شده، اما روابط دو طرف به دلیل حوادث مختلفی مانند اعلام استقلال کوزوو، حملات گرجستان به اوستیای جنوبی و همچنین موضوع کریمه، تا حدودی خدشه دار شد.
با این وجود "کنایسل" معتقد است که زمان آن رسیده که اروپا منافع سیاست خارجی خود را بازنگری کند و به فضای بی اعتمادی با مسکو خاتمه دهد. وی شراکت روسیه در سوریه و یمن با اروپا را به عنوان یکی از راه های بهبود روابط با مسکو پیشنهاد داد.
روابط مسکو و کشورهای غربی در پی اوضاع اوکراین، کریمه و حادثه مسمومیت سرگئی اسکریپال در انگلیس رو به وخامت گذاشت و کشورهای غربی تحریم هایی را علیه روسیه وضع کردند و برخی نیز دیپلمات های این کشور را اخراج کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک