01:39 25 مارس 2019
قانون جدید لبنان در راستای تساوی حقوق زنان و مردان

قانون جدید لبنان در راستای تساوی حقوق زنان و مردان

© AP Photo /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

رئیس هیئت سازمان پیشبرد نقش زنان در سیاست لبنان خبر از تصویب قانونی در راستای تساوی حقوق زنان و مردان داد.

به گزارش اسپوتنیک، در چارچوب ایجاد حقوق مساوی برای مردان و زنان، لبنان قانونی را تصویب می کند که به واسطه آن زن می تواند به اصطلاح "گذرنامه خانوادگی" که قبلا تنها به مرد خوانواده تعلق می‌گرفت،دریافت کند.
در این "گذرنامه" نام کودکان ثبت می شوند و همچنین وجود رابطه فامیلی را تأیید می کند. در این پاسپورت نام بزرگسالی که مسئول در قبال کودکان است درج می‌شود.بدین ترتیب یک زن بیوه می تواند، بدون اجازه خاصی از بستگان خود، کودکان را به خارج از کشور ببرد و در مورد سرنوشت آن‌ها تصمیم بگیرد.
حیاة إرسلان، رئیس سازمان پیشبرد نقش زنان در سیاست لبنان درباره این موضوع به اسپوتنیک گفت: ما چهار سال است که برای برقراری حقوق قانونی برابر بین مرد و زن مبارزه می کنیم. ما درباره قوانین مذهبی مسلمانان صحبت نمی کنیم، جایی که مردها تصمیم گیرنده هستند. اما ایجاد حقوق برابر مدنی کاملا قابل دستیابی است.
به گفته إرسلان، در جامعه لبنان هنوز بسیاری از پیشداوری ها علیه زنان وجود دارد و از حقوق بسیار کمتری برخوردار هستند. راهیابی 6 زن از مجموع 128 نفر به ترکیب جدید پارلمان (آخرین بار 4 نفر راه یافته بودند)،از پیشرفت های مثبت در این زمینه سخن می گوید.
رئیس هیئت سازمان پیشبرد نقش زنان در سیاست لبنان همچنین افزود: در آینده این زنان می توانند متحد شوند تا حقوق و فرصت های بیشتری برای بانوان لبنان به ارمغان بیاورند.

مرتبط:

رویای پرواز زنان عربستان به حقیقت پیوست
تکذیب ادعای استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی +ویدئو
استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی؟+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک