07:09 19 مارس 2019
اردوغان تاکید کرد با وجود فشار آمریکا قصد خرید اس-400 را دارد

اردوغان تاکید کرد با وجود فشار آمریکا قصد خرید اس-400 را دارد

© Sputnik / Alexei Danichev
جهان
دریافت لینک کوتاه
160

اردوغان گفت که هنگامی که تروریست ها در سوریه به سمت ما موشک شلیک کردند، همکاران ما (از ناتو) شروع به برداشتن سیستم های دفاع موشکی مستقر در ترکیه کردند.

به گزارش اسپوتنیک، اردوغان گفت: هنگامی که تروریست ها در سوریه به سمت ما موشک شلیک کردند و شهروندان ما را کشتند و زخمی کردند، همکاران ما (از ناتو) شروع به برداشتن سیستم های دفاع موشکی مستقر در ترکیه کردند. ما به چنین سیستمی نیاز داریم اما آنها حاضر به فروش آنها به ما نیستند. و هنگامی که ما سعی می کنیم این مشکل را خودمان حل کنیم، برای ما موانعی ایجاد می کنند. ترکیه به اس-400 نیاز دارد، با این توافقنامه مسئله حل شده است. من امیدوارم که در آینده نزدیک این سیستم ها را بدست آوریم.

او از واشنگتن انتقاد کرد که در تلاش است تا اس-400 را به تحویل اف-35 ربط دهد. او گفت: حتی آنها می خواهند تحویل جنگنده هایی را که ما قبلا پول آنها را پرداخت کرده ایم را نیز به ما متوقف کنند. ما قبلا 900 میلیون دلار پرداخت کرده ایم. ما باید 120 فروند اف-35 تحویل بگیریم.

در دسامبر 2017، ترکیه و روسیه موافقتنامه اعتباری برای تحویل S-400 را امضا کردند.

پیش از این گزارش شده است که کنگره آمریکا قصد دارد تا عرضه اف-35 را به ترکیه به دلیل برنامه های آنکارا برای خرید سیستم دفاع موشکی اس-400 از روسیه متوقف کند.

مرتبط:

اس-400: کابوسی که به حقیقت پیوست
تحویل اس-400 روسیه به هند
اردوغان: در صورت نیاز از اس-400 استفاده می کنیم
آمریکا خواستار لغو خرید اس-400 از سوی ترکیه شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک