14:22 25 مارس 2019
کلاه سفید ها، 44 کودک را جهت استفاده از حمله شیمیایی ربودند

کلاه سفید ها، 44 کودک را برای نمایش حمله شیمیایی ربودند

© AFP 2018 / Mohamad Abazeed
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 410

وزیر امور خارجه سوریه، خبر از 44 کودک ربایی توسط سازمان کلاه سفید برای نمایش حمله شیمیایی علیه ادلب دادند.

به گزارش اسپوتینک به نقل از سخنان ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در کنفرانس مطبوعاتی: "کلاه سفید ها"، 44 کودک را جهت ایجاد حمله نمایشی شیمیایی در ادلب ربودند".

وی در ادامه گفت: "ایجاد سازمان کلاه سفید ها، با حمایت سیستم اطلاعاتی انگلیس صورت گرفته است. آنها کلاه سفیدها را حمایت و هدایت می کنند. آنها در پشت این سازمان از سناریوهای ساختگی استفاده از سلاح های شیمیایی حمایت می نمایند، و در حال حاضر آنها در حال آماده سازی یک نمایش با استفاده از سلاح شیمیایی در ادلب هستند".

وزیر امور خارجه سوریه در ادامه گفت: "کلاه سفید ها"، 44 کودک را جهت ایجاد حمله نمایشی شیمیایی در ادلب ربوده اند".
گفتنی است، پیش از این سخنان آقای الکسی تسیگانکوف، رئیس مرکز آشتی طرفین درگیر در سوریه، محموله ای از مواد شیمایی سمی توسط کلاه سفید ها به انباری در شهر سراقب ارسال شده است. وی اعلام نمود که با توجه به اطلاعات ارسال شده به مرکز روسیه برای آشتی طرفین متخاصم در سوریه، در شهر ادلب، دو کامیون بزرگ از مواد سمی به این منطقه ارسال شده است. این گاز های سمی به یک انبار متعلق گروه های شبه نظامی "احرار الشام" برای ذخیره سلاح و سوخت تحویل داده شد. پس از آن، توسط کلاه سفید ها، بخشی از محموله در بشکه های پلاستیکی بدون برچسب به مکان دیگری در جنوب استان ادلب برای استفاده از سلاح های شیمیایی و وارد نمودن اتهامات به نیروهای دولتی سوریه در استفاده از مواد شیمیایی علیه مردم غیر نظامی منتقل شده است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک