04:05 09 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 302

کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و اگر فراتر از آن عمل کنند، با مقابله نیروی دریایی سپاه مواجه خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در شهر مشهد، اظهار داشت: جهان، در صورت بروز هرگونه درگیری، با یک نیروی دریایی موفق، به روز، کارآمد و باصلابت  روبه رو خواهد شد.

وی افزود" با آمادگی و توانمندی نیروی دریای سپاه، کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و ظرف یک سال اخیر مطابق حقوق بین الملل رفتار کرده‌اند و اگر فراتر از آن عمل کنند، با مقابله و اقدامات کنترلی نیروی دریایی سپاه مواجه خواهند شد".

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه خلیج فارس خانه و وطن ما است و دشمنان در خلیج فارس میهمان ناخوانده هستند، گفت: ایران برای نبرد با دشمنان آماده است، همانگونه که پیشکسوتان نیروی دریایی سپاه در دوران دفاع مقدس درخلیج فارس تقابل و رویارویی عزت بخش و اقتدار آفرینی  با دشمنان داشتند…. دشمنان باید بدانند خلیج فارس محل مناسبی برای جنگ و درگیری آنان نیست‌، به گونه‌ای که هرگاه نادانی در آمریکا دستورجنگ می‌دهد، حتی کارشناسان آنها اعلام می‌کنند که توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

گفتنی است در طی تحریمات و  تهدیدات آمریکا مبنی بر به صفر رساندن فروش نفت در ایران، سپاه پاسدارن و رئیس جمهور ایران تهدید به بستن تنگه هرمز نمودند.

در تاریخ 8 ماه مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و احیای تحریم ها ی این کشور علیه تهران را را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های ایران شده است.

 

 

مرتبط:

رئیس ناوگان سپاه پاسداران خواستار خروج نیروهای خارجی از خلیج فارس شد
خصوصیات موشک کروز 1500 کیلومتری سپاه پاسداران ایران
مطهری خطاب به فرمانده سپاه: مقامات عالی نظام درباره مذاکره با آمریکا تصمیم گیرنده هستند
توانایی جدید موشکی سپاه ایران
حادثه برای یک فروند جایروکوپتر سپاه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک