12:51 20 مارس 2019
ترامپ را به مراسم ختم مک کین دعوت نکردند

ترامپ را به مراسم ختم مک کین دعوت نکردند

© Photo/ Gage Skidmore
جهان
دریافت لینک کوتاه
176

خانواده جان مک کین، سناتور جمهوریخواه که بر اثر سرطان فوت شده بود، اظهار کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به مراسم خاکسپاری دعوت نکردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، خانواده جان مک کین، سناتور جمهوریخواه که بر اثر سرطان فوت شده بود، اظهار کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به مراسم خاکسپاری دعوت نکردند.

مک کین در طول سال خودش مراسم تشییع جنازه را برنامه ریزی کرده بود و با توجه به سخنان خانواده اش، او نمی خواست ترامپ در مراسم ختمش حضور داشته باشد.

اشاره شده است که بستگان مک کین از رقیبان سابق و رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما و جورج بوش خواستند سخنرانی های خداحافظی این مراسم را قرائت کنند.

ترامپ هم در پیام کوتاهی بدون گفتن یک حرف در مورد حرفه و زندگی مک کین گفت: "تسلیت من و احترام قاطعانه من برای خانواده سناتور جان مک کین. قلب و دعای ما با شماست!"

مک کین و ترامپ اختلافات زیادی داشتند از جمله هنگامی که این سناتور ارشد جمهوریخواه به لغو طرح بیمه همگانی موسوم به "اوباماکر" رای نداد، ترامپ از او به شدت انتقاد کرد.

مک کین در خاطراتی که در ماه مه سال 2018 تحت عنوان "موج نام آرام" منتشر شد، همدردی ظاهری رئیس جمهور آمریکا را به ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه، محکوم کرد.

 

مرتبط:

سناتور مک کین، درمان سرطان مغز خود را متوقف کرد
مک کین و مک فال از رفتار ترامپ در دیدار با پوتین انتقاد کردند
مک کین، ترامپ را به مراسم دفن خود دعوت نمی کند
نگرانی مک کین از انتخاب خانم هاسپل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک