06:48 25 مارس 2019

اگر آب بخورید، حتما وزن کم می کنید

CC BY 2.0 / James Niland / Color Play 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

با نوشیدن آب، سوخت و ساز بدنتان افزایش پیدا می کند.

به گزارش اسپوتینک به نقل از عصر ایران، "استپ تو هلث"، نوشیدن آب نه تنها بدن را هیدارته نگه می دارد و امکان فعالیت متعادل اندام ها را فراهم می کند، بلکه می تواند در کاهش وزن نیز نقش داشته و نتایج تلاش های شما را بهبود ببخشد. اگر تمایل چندانی به نوشیدن آب ندارید شاید سرانجام انگیزه ای برای انجام این کار یافته باشید.
نوشیدن آب به کالری سوزی بیشتر کمک می کند:
افرادی بسیاری که بیش از حد نیاز روزانه خود کالری مصرف می کنند، این گونه استدلال می کنند که بعدا کالری های اضافی را می سوزانند. اگر شما نیز یکی از این افراد هستید، باید بدانید که آب به کاهش وزن کمک می کند و در از بین بردن هرچه سریع‌تر کالری های اضافه نقش دارد.
نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی اشتهای شما را کاهش می دهد:
نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی می تواند به کاهش اشتها و پیرو آن کاهش وزن کمک کند. البته برخی موارد را نیز باید مد نظر قرار دهید.
آب سوخت و ساز را تسریع می کند:
اگر فردی هستید که همواره در تلاش برای دستیابی به وزن ایده آل است، احتمالا از این نکته آگاه هستید که سوخت و ساز نقشی کلیدی در این زمینه ایفا می کند. برای تقویت کاهش وزن باید سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و آب می تواند کمک حال شما در این مسیر باشد.
توشیدن آب یکی از بهترین روش ها برای بهبود شرایط سوخت و ساز بدن است. نتایج یک مطالعه نشان داد که 1.5 لیتر آب می تواند سوخت و ساز بدن انسان را تا 30 درصد افزایش دهد. در این مطالعه از آبی با دمای 22 تا 37 درجه سانتیگراد استفاده شده بود که نشان دهنده آب گرم تا مقداری داغ است. توجه به این نکته اهمیت دارد زیرا این دماها بدن را وادار می کنند تا برای بازگشت به دمای عادی خود سخت‌تر کار کند.

 

مرتبط:

بیش از هزار نفر بخاطر مصرف آب های کثیف در عراق مسموم شدند
چه زمانی آب زمین تمام می شود؟
جابجایی رکورد حل مکعب روبیک در زیر آب
ساخت نوعی بستنی که آب نمی شود + ویدئو
عکس هایی از مسابقه عکس زیر آب مجله «اسکوبا دایوینگ»
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک