19:33 19 ژوئن 2019
اعزام ناوگان هوایی نیروهای امدادی برای مهار حریق در دریای خزر

واکنش روسیه به اقدام آمریکا در احیای ناوگان دوم

© Fotolia / Nightman1965
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 42

شورای فدراسیون روسیه، احیای ناوگان دوم آمریکا در آتلانتیک شمالی را تهدیدی برای مسیرهای دریایی شمال می داند.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه به سخنان سخنان فرمانده نیروی دریایی آمریکا، دریاسالار جان ریچاردسون در مراسمی در نورفولک (ویرجینیا)، در آبهای آتلانتیک شمالی، مبنی بر احیای ناوگان دوم آمریکا برای مقابله با روسیه، واکنش نشان داد.

آقای کاندراتیف معاون رئیس شورای فدراسیون روسیه در این خصوص گفت: — "آتلانتیک شمالی — شامل دشت های اورال و شامل مرزهای آتلانتیک شمالی با روسیه است. این ناوگان تهدیدی برای مسیرهای دریایی شمال ما است".

در این رابطه، او گفت روسیه در واکنش به احیای این ناوگان ایالات متحده "اقدامات خاصی را انجام خواهد داد."

وی گفت: "برای هر عملی یک واکنش وجود دارد و در اینجا اقدامات کافی و عادلانه ای نیاز است. من می توانم آنها را بیان کنم، اما پارامترهای کمی و کیفی ناوگان شمالی روسیه توسعه داده خواهد شد. با افزایش حضور آمریکا در قطب شمال، با اقداماتی متقابل روسیه در جهت تامین امنیت بیشتر فدراسیون روسیه حرکت خواهد کرد".

گفتنی است، دومین ناوگان ایالات متحده در سال 1950 ایجاد شد و در جنگ علیه مسکو در سالهای جنگ سرد نقش مهمی ایفا کرد. در سال 2011، به دستور باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا، فعالیت این ناوگان منحل شد.

در ماه مه، فرماندهی نیروی دریایی آمریکا، مجددا احیای ناوگان دوم آمریکا را اعلام کرد. منطقه اصلی فعالیت این ناوگان، سواحل شرقی ایالات متحده و اقیانوس اطلس شمالی است، وظیفه اصلی آن "مقابله با" ادعاهای ارضی مسکو علیه متحدان واشنگتن اعلام شده است.

 

 

مرتبط:

احیای دوباره ناوگان دوم آمریکا برای مبارزه با روسیه
26 کشتی جدید به ناوگان نیروی دریایی روسیه اضافه می شوند
ورود کشتی های ناوگان دریایی آمریکا به دریای سیاه
ورود سوخو 30SM ایرکوتسک به ناوگان نظامی غربی روسیه + ویدئو
موشک کروز X-32 تهدیدی جدی برای ناوگان حمل و نقل هوایی آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک