16:17 24 مارس 2019
ریابکوف: اقدامات آمریکا علیه ایران تهدید و ارعاب است

ریابکوف: اقدامات آمریکا علیه ایران تهدید و ارعاب است

© Sputnik / Valery Melnikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
1161

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که اقدامات ایالات متحده در رابطه با معامله با ایران، تهدید و باج گیری منجمله از متحدان خود است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: اقدامات ایالات متحده در رابطه با معامله با ایران، تهدید و باج گیری منجمله از متحدان خود است.

او در ادامه افزود: بنظر می رسد که آمریکایی ها به هر دلیلی از تحریم استفاده می کنند و این تنها ابزار سیاست خارجی آنها است. ما این را در مورد ایران می بینیم. این تهدید و ارعاب است منجمله برای متحدان آمریکا.

به گفته وی سیگنالی که از سمت واشنگتن می آید اینگونه است: یا شما کاری را که فکر می کنید درست است را ادامه می دهید، اما پس از آن با تحریم های ما مجازات خواهید شد، و یا اینکه از تمام مزایای همکاری با آمریکا استفاده می کنید ولی در آنصورت باید ایران را ترک کنید.

ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد.

تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیماییو خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز در ماه نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصدارد اقداماتی را در برابر کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. بقیه تحریم های آمریکا از 5 نوامبر اجرا خواهند شد.

در تاریخ 8 ماه مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و احیای تحریم ها ی این کشور علیه تهران را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

دز زمان خروج آمریکا از برجام تقریبا 100 شرکت خارجی از خاتمه فعالیت خود در ایران خبر داده اند.

مرتبط:

ریابکوف: بازبینی برجام غیر ممکن است
ریابکوف: آمریکا به دنبال بهانه برای افزایش فشار بر ایران است
ریابکوف با سفیر آمریکا گفتگو کرد
ریابکوف: آمریکا می خواهد با فشار مالی و بانکی، مناسبات بین مسکو و تهران را تحت تاثیر قرار دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک