00:50 28 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

ایالات متحده آمریکا، ترکیه را تهديد به تحریم های جدید تر نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ گدازه استیون منوچین وزیر خزانه داری ایالات متحده اعلام آمادگی خود را برای تحمیل تحریم های بیشتر علیه ترکیه بیان داشت، وی گفت اگر ترکیه کشیش آمریکایی اندرو برونسون را آزاد نکند، ما تحریم ها را بیشتر می کنیم.

پیش از این معاون رئیس جمهور آمریکا آقای مایک پنس هشدار داد ترکیه که آستانه صبر ترامپ را بالا نیاورید و خواستار آزادی کشیش آمریکایی اندرو برونسون شد.

معاون رئیس جمهور آمریکا در توییتر خود نوشت: "اندرو برونسون — شخصی بی گناه است که در ترکیه زندانی شده است. رئیس جمهور و من ایستادگی می کنیم تا زمانی که کشیش برونسون آزاد و به آغوش خانواده، دوستان و کلیسا در ایالات متحده باز گردد".

گفتنی است، اخیرا روابط آمریکا و ترکیه به خاطر بازداشت اندریو برانسون، کشیش آمریکایی که مقامات ترکیه وی را در سال 2016 دستگیر کرده اند، رو به تیرگی گذاشته است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که تعرفه وارداتی فولاد و آلومینیوم از ترکیه را دو برابر می کند و تعرفه آلومنیوم را به 20 درصد و فولاد را به 50 درصد افزایش می دهد. همچنین ایالات متحده عبدالحمید گل، وزیر دادگستری و سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه را به نقض ناهنجار حقوق بشر متهم نموده و تحریم هایی را علیه آنها اعمال نموده است. ترکیه هم در مقابل دارایی‌های دو وزیر آمریکایی را مسدود می‌کند.

 

مرتبط:

دیدار روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در تهران
اقدام عجیب باشگاهی در ترکیه؛ فروش بازیکن برای خرید بز
آیفون شکنی و آیفون سوزانی در ترکیه + ویدئو
عواقب امتناع ترکیه از استفاده از دلار
توافق ترکیه و آمریکا در باره تحریم ها
تحریم دو وزیر ترکیه از سوی آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک