21:10 20 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
151

لیزا گرانده با دیدن فجایع جنگ یمن اشک ریخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از توئیت روزنامه نگار آزاد یمنی احمد الغباری، لیزا گرانده نماینده سازمان ملل متحد در یمن با دیدن فجایع جنگ یمن اشک ریخت. وی پس از دیدار از یمن و مشاهده کودکان یمنی در بیمارستان که در پی حمله ائتلاف به سرپرستی عربستان مجروح شده بودند، نتوانستند تحمل کنند و اشک ریختند.

در تاریخ 9 اوت، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به حمله به یک اتوبوس، 47 نفر را کشته و 77 نفر را زخمی نموده اند.
در استان صعده، در شمال یمن در حمله ائتلاف به این منطقه تحت تصرف شورشیان حوثی، یک اتوبوس یک اتوبوس مورد حمله قرار گرفت که 47 نفر از جمله ۲۹ کودک جان که دانش اموز بودند، جان خود را از دست دادند. اتوبوس حامل کودکان، در کنار بازاری در ضحیان بوده در رفت و آمد بوده است.


گفتنی است، در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع شورشیان حوثی جنبش شیعه " انصارالله" و بخشی از ارتش وفادار به رئیس جمهور سابق علی عبدالله صالح و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی قرار دارند. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارند. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

مرتبط:

حملات جدید جنگنده های سعودی به یمن
کلید حل بحران منطقه در سوریه، یا یمن؟
آغاز عملیات ائتلاف عربستان برای تصرف بندر حدیده یمن
موافقت حوثی های یمن با پیشنهاد شرکت در روند صلح
موشک شلیک شده از یمن به هدف اصابت نکرد
پرواز موشک های بالستیک یمن بسوی عربستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک