11:12 18 ژوئیه 2019
تبادل آتش یک حامی داعش با نیروهای امنیتی عربستان

تبادل آتش یک حامی داعش با نیروهای امنیتی عربستان

© AP Photo / Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
111

نیروهای امنیتی عربستان پس از تبادل آتش با یک شهروند سعودی وابسته به داعش در شهر "البکیریه" در مرکز این کشور موفق به بازداشت او شدند.

دم عربستان گرم
© AP Photo / Bilal Hussein
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان اعلام کرد: یک شهروند عربستانی به نام فواز عبدالرحمان عید الحربی از تفکرات گروه تروریستی داعش پیروی کرده و قصد اجرای اقدامی تروریستی در شهر البکیریه را داشت.

این سخنگوی وزارت کشور عربستان افزود: نیروهای امنیتی حدود ساعت ۱.۳۰ بامداد روز چهارشنبه عملیاتی را برای بازداشت این داعشی آغاز کردند که او اقدام به تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی کرد و در ادامه گریخت.

نیروهای امنیتی عربستان سعودی توانستند با تحقیقات گسترده و شناسایی و رصد مخفیگاه این تروریست در نزدیکی بازار استان البکیریه و محاصره این منطقه او را مجبور به تسلیم کنند.

این مسؤول وزارت کشور عربستان سعودی ‌گفت: عبدالرحمان در حال خروج از خودرواش به نظر می‌رسید که کمربند مواد مفنجره با خود دارد او همزمان شروع به تیراندازی به سمت نیروهای امنیتی کرد که مقابله به مثل آنها را در پی داشت و در این تبادل آتش زخمی شده و خطر به شکل کامل برطرف شد.

عبدالرحمان پس از این تیراندازی به بیمارستان منتقل شد. در این تیراندازی هیچ یک از نیروهای امنیتی و یا عابران پیاده زخمی نشدند.

به گفته سخگوی وزارت عربستان، در این عملیات یک قبضه مسلسل و ۳۵۹ عدد گلوله و نیز یک هفت تیر دو خشاب و ۳۰ گلوله کشف شد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک