20:17 19 ژوئن 2019
عاقبت بد  بر زبان آوردن سخنان ناخوشایند برای اردوغان

دعوای اردوغان و ترامپ ادامه دارد

© Sputnik / Mikhael Klimentyev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 81

محصولات اپل، توسط ترکیه تحریم می شود. به جای اپل می توان از سامسونگ استفاده کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه و در جریان سخنرانی خود از برنامه دولت خود برای تحریم محصولات الکترونیکی شرکت های آمریکایی خبر داد: « واقعیت این است که در مقابل محصولات تولیدی شرکت اپل، تولیدات شرکتی مثل سامسونگ هم در بازار جهانی وجود دارد".
به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، اردوغان خطاب به ترامپ چنین گفت: "آمریکا همواره مشکلاتی برای مردم ترکیه می سازد. تا زمانی که واشنگتن به تهدیدهی خود خاتمه ندهد، همکاری دو کشور در خطر است. ما تحریم های یک طرفه آمریکا را بی جواب نمی گزاریم". در واکنش به این اقدامات، اردوغان همچنین از برند محصولات الکترونیکی «وستل» ترکیه به عنوان جایگزین محصولات اپل نام برد.

پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود اعلام کرد که تعرفه وارداتی فولاد و آلومینیوم از ترکیه را دو برابر می کند و تعرفه آلومنیوم را به 20 درصد و فولاد را به 50 درصد افزایش می دهد. او در تویتر نوشت: لیر ترکیه، به سرعت در برابر دلار بسیار قوی ما در حال سقوط است. روابط ما با ترکیه در حال حاضر خوب نیست!

ترکیه تسلیم نخواهد شد
© AFP 2019 / Adem Altan

پیش از این، به نقل از رسانه های محلی ترکیه اردوغان ضمن سخنرانی در دهمین کنفرانس سفرای ترکیه در آنکارا گفت: " ما همه در ساختار ناتو قرار داریم اما شما سعی می کنید از پشت به شریک استراتژیک خود ضربه بزنید. مگر چنین چیزی درست است؟"
وی افزود: " از یک طرف شما شریک استراتژیک هستید و از طرف دیگر با گلوله به پاهای شریک خود می زنید."

 

 

مرتبط:

اردوغان: آمریکا از پشت به ترکیه خنجر می زند
هشدار شدید اردوغان به آمریکا
پناه بردن اردوغان به خدا
پاسخ اردوغان به تحریم های امریکا
اردوغان آماده احیای حکم اعدام در ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک