18:46 20 مارس 2019
کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به کره جنوبی

کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به کره جنوبی

© REUTERS / Essam Al-Sudani
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

آمار گمرک کره جنوبی حاکی از کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، آمار گمرک کره جنوبی حاکی از کاهش بیش از 40 درصدی نفت خام ایران به این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

آنطور که آمار گمرک کره نشان می‌دهد، میزان صادرات نفت خام ایران به این کشور در ماه جولای، معادل 788 هزار و 651 تن یا 5.8 میلیون بشکه بوده است.

کره جنوبی با داشتن اقتصادی شکوفا، عطشی زیاد برای نفت دارد و پنجمین خریدار نفت خام دنیا است. کره‌ای‌ها در ماه جولای 12.4 میلیون تن نفت وارد کرده‌اند که با احتساب آمار منتشر گمرک این کشور، سهم ایران از این بازار، فقط 6.3 درصد بوده است.

کره جنوبی بعد از چین و هند، سومین خریدار نفت ایران است؛ این سه کشور در کنار ژاپن، 65 درصد از نفت صادراتی ایران را می‌خرند.

آمریکا که اواسط مرداد دور اول تحریم‌های برجامی ایران را بازگرداند، از اواسط آبان ماه، نفت و بانک مرکزی ایران را هم تحریم می‌کند. واشنگتن برای توقف خرید نفت ایران، به متحدانش فشار می‌آورد.

کره جنوبی پیش از این گفته بود که برای گرفتن معافیت‌های موردی از دولت آمریکا، با واشنگتن مذاکره می‌کند ولی دولت ترامپ با شفافیت گفته که به کسی معافیت نمی‌دهد.

بلومبرگ در خبری اعلام کرده بود که هند هم احتمالاً برای رهایی از تحریم‌های آمریکا، حجم واردات نفت خام از ایران را به نصف کاهش می‌دهد.

مرتبط:

رویترز: بهای نفت به بالاتر از 150 دلار خواهد رسید
پروژه ایرانی نفت در برابر طلا
وزیر دارایی روسیه اجازه پرداخت پول نفت با ارز ملی را داد
شرکت نفت چین سهم توتال فرانسه در معدن ایرانی را صاحب شد
تحریم‌ ایران بر بازار جهانی نفت تاثیر خواهد گذاشت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک