آماده باش ترکیه برای عملیات جدید در سوریه

آماده باش ترکیه برای عملیات جدید در سوریه

© REUTERS / Murad Sezer
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 514

اردوغان خبر از مرحله آخر آماده سازی عملیات نظامی جدید در سوریه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس جمهور ترکیه رجب اردوغان اعلام نمود که ترکیه در مرحله آخر آماده سازی عملیات نظامی جدید در سوریه است.

وی گفت: "ما در مراحل نهایی آماده سازی عملیات "سپر فرات "و" شعبه زیتون " هستیم، مناطق جدید به عملیات ترکیه اضافه می شود. با کمک خدا در آینده نزدیک ما مناطق جدید را آزاد خواهیم کرد. ما تا کنون یک چهارم میلیون نفر را در سوریه آزاد نموده ایم".

ارتش ترکیه در اوت 2016 آغاز عملیات "سپر فرات" علیه شبه نظامیان گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) آغاز نمود. نخست وزیر ترکیه در پایان ماه مارس 2017 گفت که این عملیات با موفقیت انجام شد. عملیات سپر فرات از منطقه غربی رود فرات و بین مرز ترکیه-سوریه آغاز شده و شورشیان مورد حمایت ترکیه توانستند ابتدا با تصرف مناطق تحت کنترل داعش به جرابلس نفوذ و آنرا تصرف کنند

پیش از این، رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در حزب حاکم عدالت و توسعه در استانبول، هدف اصلی عملیات ترکیه در سوریه و عراق را فاش ساخت. به گفته رئیس جمهور ترکیه، آنها عملیات نظامی خود را تا نابودی شبه نظامیان "از کوبانی در شمال سوریه، از سنجار تا قندیل در عراق" ادامه خواهند داد. در این مناطق، گروه های کرد وجود دارند که ترکیه آنها را تروریست می خواند. به عقیده وی، ترکیه به عنوان قدرتمند ترین کشور در منطقه و در آینده ای نزدیک تبدیل به یکی از بازیکنان بزرگ در عرصه سیاسی جهان تبدیل خواهد شد، در حالی که تلاش برای ترسیم مرزها بین کشورها و این "تقسیم" از اراده ترکیه و مردم ترکیه خارج است.

 

 

مرتبط:

خروج دلار از معاملات ترکیه با روسیه و ایران
ایران میزبان اجلاس بعدی روسای جمهور روسیه، ایران و ترکیه
ترکیه از گاز ایران صرف نظر نخواهد کرد
ایران برگ برنده ترکیه در مذاکرات با غرب
نشست مشترک روسیه، ایران و ترکیه در پاسخ به تحریم های آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک