13:43 20 فوریه 2019
سخنان ظریف درباره روابط ایران و امریکا

سخنان ظریف درباره روابط ایران و آمریکا

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 83

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نسبت به احتمال دیدار مقام‌های ایران و آمریکا در نیویورک واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمدجواد ظریف در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا قرار است شما در آینده نزدیک با مقام‌ آمریکایی از جمله پمپئو دیدار کنید؟گفت: خیر؛ دیداری صورت نمی‌گیرد.
وی در خصوص تحلیل برخی رسانه‌ها درباره احتمال دیدار مقام‌های ایرانی و آمریکایی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت:‌خیر. قرار نیست، دیداری صورت بگیرد.ما بارها موضع خود را اعلام کردیم. درباره پیشنهاد اخیر ترامپ نیز موضع رسمی‌ هم از سوی رئیس‌جمهور و هم از سوی ما اعلام شد.آمریکایی‌ها صداقت ندارند. ضمن اینکه آنها درگیر اعتیاد خود هستند، اعتیاد تحریم اجازه نخواهد داد که ‌گفت‌و‌گویی صورت بگیرد.
وزیر امورخارجه در پاسخ به این سوال که آیا قرار است پیامی از سوی آمریکا با واسطه طرف عمانی داده شود؟، گفت: خیر پیامی نیست و پیامی وجود ندارد.
ظریف در پاسخ به این پرسش که رفت و آمد شما به عمان و همین‌طور سفر احتمالی آقای بن علوی به تهران این احتمال را تقویت کرده است که این کشور نقش واسطه را قرار است بازی کند، تصریح کرد: اساساً ما در سیاست خارجه روابط دو جانبه با همسایگان و دوستانمان داریم. اینطور نیست که برای هدف سومی رفت و آمد با کشوری داشته باشیم.

مرتبط:

آیا تردید ظریف در اثر بخشی تحریم های آمریکا با اساس است؟
سخنان جدید ظریف خطاب به مقامات آمریکا
ظریف: ایران، آمریکا را مجبور به ترک اعتیاد از تحریم ها خواهد کرد
واکنش ها به دعوای لفظی ظریف و ترامپ
پاسخ ظریف به توییت ترامپ: "مراقب باش"
ظریف: صدور بیانیه بس است
صبحانه کاری ظریف و مسئول سیاست خارجی اروپا + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک