01:15 27 مارس 2019
آماده باش پلیس ایران در روزهای تاسوعا و عاشورا

دو اقدام تروریستی در دو شهر بزرگ ایران خنثی شد

© AFP 2018 / Behrouz Mehri
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

در کردستان و خوزستان، پلیس ایران 6 نفر را به جرم حملات تروریستی بازداشت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه ای از شناسایی و خنثی کردن دو اقدام تروریستی گروهک تروریستی در کردستان و خوزستان خبر داد.

یکی از این تیم های تروریستی آگاهی شهرستان سقز با نارنجکی حمله کرد که با اطلاع رسانی به موقع و هوشیاری نیروی انتظامی ایران خسارتی در بر نداشت.

در بخش دیگر این اطلاعیه آمده است: سربازان در ادارات کل اطلاعات خوزستان و کردستان ضمن دستگیری ۶ نفر از عناصر این تیم های تروریستی از آنان ۷ قبضه اسلحه کلاشینکف، سه قبضه سلاح یوزی، ۱۷ قبضه کلت کمری و ۸ عدد نارنجک، دوربین دید در شب و مقادیر قابل توجهی مهمات کشف و ضبط کردند. آنها بدنبال اجرای چند عملیات در شهرهای مرکزی کشور بودند.

در پایان این اطلاعیه آمده است: طراحی انتقال یک محموله چند صد پوندی مواد انفجاری با هدف انفجارات پی در پی در کشور توسط سربازان گمنام با همکاری مرزبان جان برکف خنثی و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

گفتنی است، سال گذشته در ماه ژوئن دو حمله تروریستی به طور همزمان در حرم امام خمینی و مجلس ایران صورت گرفت. که بعدها گروه داعش (گروه ممنوعه در روسیه) مسئولیت این حملات را بر عهده گرفتند.

مرتبط:

جنگ روانی برای تروریست های ادلب
تروریست های در سوریه همدیگر را می کشند
بوگدانف: ایران با نیروی محدود برای مبارزه با تروریست در سوریه حضور دارد
کشف سلاح های ساخت ناتو در انبار تروریست ها در سوریه
نظامیان سوریه در انبار تروریست ها موشک های آمریکایی یافتند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک