11:34 17 فوریه 2019
کره شمالی: ژاپن سلاح هسته ای می سازدکره شمالی: ژاپن سلاح هسته ای می سازد

کره شمالی: ژاپن سلاح هسته ای می سازد

© AFP 2018 / Peter Parks © AP Photo / Charlie Riedel
1 / 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22

ژاپنی ها در یک قدمی تولید سلاح هسته ای هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری کره شمالی KCNA، ژاپن در توسعه سلاح های هسته ای به قدرت بسیار زیادی رسیده است. اگر چه این کشور توافق بر منع گسترش سلاح های کشتار جمعی را امضا کرده است. چرا آمریکا مانعی برای ژاپنی ها ایجاد نمی کند؟

در این گزارش چنین آمده است: "اگر ایالات متحده امریکا، متعهد به خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره است، پس باید عدالت رعایت شود و مشکل دسیسه ژاپن و سلاح های هسته ای این کشور را در نظر بگیرد. در حالی که کره شمالی، متعهد به استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی است".

بر اساس طرح "کاغذ سفید، دفاع از خود" در ژاپن  که  در سال 1970 به تصویب رسید، این کشور اجازه در اختیار داشتن سلاح های هسته ای در مقیاس کوچک را به دلایل ایمنی دارد. سیاستمداران ژاپنی و مقامات سابق نظامی نیز بارها استدلال کرد که در اختیار داشتن سلاح های هسته ای ممنوع است. اما ژاپن هم اکنون به تکنولوژی توسعه سلاح هسته ای دست یافته است".

گفتنی است، در دسامبر سال گذشته نماینده دائم کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل در نشستی که در مورد بحران هسته ای این کشور تشکیل شده بود، طی سخنانی نادر گفت: کره شمالی بدون توجه به آنچه گفته می شود، تا زمانی که به قدرت هسته ای برتر دنیا تبدیل شود به راه خود ادامه خواهد داد.
وی تاکید کرد، آنچه که برای همه روشن است، کره شمالی منافع سایر کشورها را نقض نمی کند و سلاح هسته ای تنها برای حفظ امنیت و دفاع از کشور در منطقه می باشد. 
پس از سخنرانی نماینده کره شمالی، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، تارو کونو وزیر خارجه ژاپن و معاون نخست وزیر کره جنوبی اعلام کردند که کره شمالی هسته ای را رسمیت نخواهد شناخت.

 

 

مرتبط:

تظاهرات زنان کره جنوبی در اعتراض به تبعیض جنسیتی
ترامپ ایران و کره شمالی را با هم اشتباه گرفته است
بشریت، بدهکار کره زمین
آیا ایده سکونت انسان در کره مریخ تحقق خواهد یافت؟
بیش از نیمی از روسها اعتقادی به فرود آمدن فضانوردان ناسا به کره ماه ندارند
در نزدیکی ساحل کره جنوبی یک کشتی روسی با گنجینه های بی نظیر یافت شد
پیشنهاد تشویق کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک