10:50 17 فوریه 2019
کشف انباری در سوریه حاوی سلاح های آمریکایی و اسرائیلی

کشف انباری در سوریه حاوی سلاح های آمریکایی و اسرائیلی

© Sputnik / Ilya Smagin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 67

نیروهای ارتش سوریه در جریان پاکسازی روستاهای اطراف قنیطره مقادیر زیادی سلاح، تجهیزات نظامی تولید آمریکا و اسرائیل کشف کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه در جریان پاکسازی روستاهای اطراف قنیطره واقع در جنوب این کشور مقادیر زیادی سلاح، تجهیزات نظامی و مواد غذایی تولید آمریکا و اسرائیل کشف و ضبط کردند.

در میان سلاح ها و تجهیزات کشف شده، موشک های آمریکایی از نوع تاو، مین، اسلحه های تک تیرانداز و سایر تجهیزات متعلق به گروه موسوم به کلاه سفیدها دیده شده که در زیر زمین مخفی شده بود.

کلاه سفیدها یا وایت هلمت‌ها گروهی هستند که در ظاهر وظیفه امداد رسانی در مناطق تحت کنترل تروریست‌ های در سوریه را به عهده دارند و این وظیفه را با تبلیغات فراوان برای جذب حمایت مالی انجام می دادند، ولی در اصل فعالیت آنها در راستای دستورات آمریکا و غربی ها در سوریه انجام می شد.

علاوه بر تسلیحات نظامی، مقادیری مواد غذایی تولید اسرائیل نیز کشف شده است.

استان قنیطره با مساحتی بالغ بر یکهزار و 861 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر، از کوچک‌ ترین استان‌های سوریه به شمار می رود، اما این استان جنوبی سوریه به لحاظ آن که بخشی از بلندی‌های جولان و به تبع آن خط مستقیم تماس با ارتش اسرائیل است، یکی از مهمترین استان‌های سوریه است.

مرتبط:

سرنگونی دو پهپاد اسرائیلی در سوریه
حمله داعشی ها به ارتش دولتی سوریه در حومه دمشق
سوریه معتقد است که اسرائیل به ستیزه جویان کمک می کند
سوریه از آمریکا خواست تا قلمرو این کشور را ترک کند
پیوستن شبه نظامیان سوریه به اسد+ویدئو
پیشنهاد برگزاری تورهای رایگان سوریه در روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک