03:13 22 فوریه 2019
In this photo provided by U.S. Air Force, an unarmed Minuteman III intercontinental ballistic missile launches during an operational test on Saturday, Feb. 20, 2016 at Vandenberg Air Force Base, California.

پرتاب ناموفق موشک مینوتمن 3 در آمریکا

© AP Photo / U.S. Air Force
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

در ایالات متحده آمریکا، پرتاب موشک مینوتمن 3 به دلیل نقض فنی موفقیت آمیز نبود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، نیروی هوایی ایالات متحده، پرتاب آزمایشی موشک قاره پیما بالستیک مینوتمان را از واندنبرگ در جنوب کالیفرنیا انجام داد. اما این پرواز با موفقیت رو به رو نشد.

پیش از این گزارش شده  بود که در 26 آوریل نیروی هوایی ایالات متحده اولین راه اندازی موفق موشک Minuteman III را در سال 2018 انجام دادند.

با توجه به این بیانیه، پرتاب موشک در سه شب بین ساعت 00.01 و 06:01 به وقت محلی برنامه ریزی شده بود. بی بی سی گزارش داد که "با خیال راحت این آزمایش در ساعت 04.42 انجام شد اما به علت اختلال در سیستم موفقیت آمیز نبود.

در این بیانیه آمده است: "از آنجا که اختلالات می تواند به دلیل عوامل بسیاری مربوط به پلت فرم عامل و یا سیستم اندازه گیری رخ دهد، نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق به منظور بررسی دلایل این نقص هستیم".

موشک 20 متری و 38 تنی مینوتمن3  که از سوخت جامد استفاده می‌کند، بردی بیش از ده‌هزار کیلومتر دارد.
و می‌تواند به سرعت 24هزار کیلومتر در ساعت یا 23 ماخ (23 برابر سرعت صوت در هوا) برسد. موشک بالستیک قاره پیما سه مرحله ای مینوتنن، در اصل برای مقابله هسته ای در طول "جنگ سرد" با اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده بود. در حال حاضر، Minuteman III تنها موشک زمینی بالستیک بین قاره ای است که در ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته شده است. براساس داده های اخیر، تنها ایالات متحده 450 موشک مونتمن موشک III دارد که حداقل تا سال 2020 به کار خود ادامه خواهد داد.

 

 

مرتبط:

موشک های جدید کره شمالی
روسیه آماده صادرات کشتی های مجهز به موشک "کروز"
حمله اسرائیل به محل پرتاب موشک در سوریه
تدوین نظریه ساخت موشک قابل استفاده مجدد در روسیه
سیستم دفاع موشکی جدید اسرائیل علیه موشک های سوری
فیلم آزمایش موشک هایپرسونیک روسی "کینژال"
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک