16:12 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0222

رویترز اعلام کرد که دولت آمریکا در حال احیای ناتوی عربی با حضور شش کشور عربی حاشیه خلیج فارس و اردن و مصر برای مقابله با ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، خبرگزاری رویترز در گزارشی به اقدام بی سر و صدای دولت ترامپ برای ایجاد یک ناتوی عربی با حضور شش کشور عربی حاشیه خلیج فارس به همراه اردن و مصر برای مقابله با ایران خبر داد.
بر اساس این خبر، کاخ سفید به دنبال همکاری عمیقتر میان این کشورها در زمینه دفاع موشکی، آموزش‌های نظامی، مقابله با تروریسم و دیگر موضوعات نظیر تقویت اقتصاد منطقه ای و روابط دیپماتیک است.
مقامات دولت ترامپ امیدوار هستند این طرح که با نام "اتحاد استراتژیک خاورمیانه" نامیده می‌شود در نشستی که قرار است در روزهای 12 و 13 اکتبر در واشنگتن برگزار شود مورد بررسی قرار گیرد.
کاخ سفید تایید کرد که در حال کار کردن بر مفهوم اتحاد با همکاران منطقه ای بوده و این موضوع از چندین ماه پیش در حال بررسی بوده است.
بر اساس گزارش رویترز، سنگینی این ائتلاف بر دوش دو کشور عربستان و امارات خواهد بود که همکاری تنگاتنگی با دولت ترامپ برای مقابله با ایران ایفا می‌کنند.
یک مقام ارشد ایرانی نیز به رویترز گفت: تحت دستاویر تضمین ثبات در خاورمیانه، آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ایش در حال تشدید تنش ها در منطقه هستند.

مرتبط:

نشست محرمانه رئیس موساد با رؤسای سازمان های اطلاعاتی کشورهای عربی
اعمال تحریم های چند کشور عربی علیه رهبران حزب الله
ائتلاف عربی: ریاض حق دارد که به تهدیدات ایران پاسخ دهد
اتحاد کشورهای عربی خلیح فارس علیه ترکیه
چرا برخی کشورهای عربی در مقابل ایران دست به دامن اسرائیل می شوند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک