09:54 23 فوریه 2019
عدم آمادگی اسرائیل برای روبرو شدن با زلزله های شدید

بازداشت 24 فلسطینی در درگیری های اورشلیم

© Sputnik / Kristina Afanasyeva
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

پلیس اسرائیل، به سمت صدها نمازگزار فلسطینی در صحن مسجد الاقصی بمب های صوتی پرتاب کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در اورشلیم، پس از ناآرامی های اخیر میان فلسطینی ها و نیروهای اسرائیل، 24 نفر توسط پلیس اسرائیل دستگیر شدند.  پلیس اسرائیل گزارش داد که 24 مظنون شرکت کننده در شورش های اخیر در کوه معبد، در مرکز اورشلیم را بازداشت کرده است.

پس از اتمام عملیات پلیس اسرائیل در داخل یکی از مساجد بیت المقدس، مانع دسترسی مسلمانان به این کوه معبد شدند. به گزارش پلیس، در مجموع 24 مظنون در شورش ها در کوه معبد پس از نماز جمعه، بازداشت شدند. نیروهای اسرائیل، سپس به ضرب و جرح شماری از نمازگزاران و تعقیب آنها در صحن مسجد الاقصی اقدام کردند. اکنون، ورود به این مسجد در اورشلیم آزاد اعلام شده است.

گفتنی است، امروز 27 جولای پلیس اسرائیل پس از بحران اخیر میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها، دستور ورود به مسجدی در کوه معبد در اورشلیم را صادر نموده است، در این مسجد معترضان فلسطینی پناه گرفته اند.  

پلیس اسرائیل در این خصوص گفت: "ده ها تن از معترضان خود را به مسجدی در کوه معبد پناه برده اند، با وجود  اینکه پلیس به آنان دستور ترک منطقه را داده اند، آنها از آن تبعیت نکرده اند. اکنون فرمانده منطقه اورشلیم، یورام هالوی دستور ورود پلیس به مسجد و بیرون کردن معترضان را صادر نموده است".

کوه معبد) یا حرم شریف قدس) — تپه ایست واقع در شهر قدیم اورشلیم که یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی در جهان است و هزاران سال است از سوی یهودیت، مسیحیت و اسلام  تقدیس شده است.

 

 

مرتبط:

دستور پلیس اسرائیل برای ورود به حرم شریف قدس صادر شد
حواشی جنجالی راهپیمایی روز قدس در شبکه های اجتماعی + عکس
خانه‌های قدس با رقم ۲۰ میلیون دلار، خریدار دارد
تحریم مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس
سفیر آمریکا از 2019 در قدس مستقر می‌شود
هشدار اتحادیه عرب برای پیامدهای وخیم انتقال سفارت آمریکا به قدس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک